Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nienależyte wykonanie umowy najmu

  cel umowy, wiadomy stronie będącej w zwłoce, strona uprawniona może w razie zwłoki drugiej strony odstąpić od umowy bez wyznaczenia terminu dodatkowego. Bez wątpienia w (...)

 • Podnajem pokoju w użyczonym mieszkaniu

  używania. Tak więc, w przypadku przedstawionym przez Panią konieczne jest uzyskanie zgody rodziców. Umowa zawarta z osoba trzecia będzie umową najmu. Informacje na temat zawierania (...)

 • Rezerwacja pokoju w hotelu i nie stawienie się

  dniu i nie informuje o zmianie planów? Dokonanie rezerwacji samochodu lub pokoju w hotelu należy uważać jako zawarcie umowy najmu na określony, przyszły okres. Wysłanie maila (...)

 • Porada prawna na temat wzor umowy najmu pokoju w jezyku angielskim

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzor umowy najmu pokoju w jezyku angielskim, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa najmu lokalu pod działalność gospodarczą

  odniesienie się do dat dotyczących rozwiązania umowy. Czy wynajmujący wypowiedział umowę w terminach zgodnych z prawem? Co oznacza "w terminie odwrotnym"? Zakładamy, że umowa najmu (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  spadkobierców przechodzą jednak prawa majątkowe członka, jakie przysługiwałyby mu w razie wystąpienia ze spółdzielni; nie przechodzi w zasadzie na spadkobierców (...)

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych

  wypłaca się w całości do rąk osoby będącej właścicielem domu jednorodzinnego w terminie, o którym mowa w ust. 1.  3. Zarządca domu lub osoba, o której mowa w ust. 1, zalicza (...)

 • Ścianka działowa w mieszkaniu w najmie

  zmienia tego faktyczny, fizyczny podział mieszkania w sposób opisany w przedmiotowej sprawie. Każda z osób na mocy umowy najmu ma prawo do korzystania z całego mieszkania (...)

 • Wynajem pokoju w hotelu

  i treść umowy, lecz w zakresie imprez turystycznych (minimum dwie usługi turystyczne). Przede wszystkim należy więc w tym wypadku odwołać się do treści umowy i ewentualnego (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  , zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub decyzję o nadaniu statusu uchodźcy w Rzeczypospolitej Polskiej, udzieleniu w Rzeczypospolitej Polskiej ochrony uzupełniającej (...)

 • Kiedy jest możliwe odwołanie pracownika z urlopu?

  pracownika w zakładzie pracy jest niezbędna, a nieobecność pracownika w zakładzie pracy mogłaby spowodować poważne zakłócenia w procesie pracy. Po drugie przyczyna powodująca (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zmiana imienia

  Będe wdzięczna za informacje do kogo powinnan się zgłosic w sprawie zmiany swojego imienia. Czy to zakres prawa cywilnego? Czyli do prawnika zajmującego (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Malowanie ścian w wynajętym mieszkaniu

  Witam Proszę o pomoc w pewnej sprawie. Wynajęłam mieszkanie na czas określony jednego roku. W związku z tym iż na ścianie był 'grzyb' musiałam (...)

 • wynajem mieszkania-poblemy z tym zwiazane

  problemy z wynajeciem mieszkania, egzekucja itp [cytat] problemy z wynajeciem mieszkania, egzekucja itp [/cytat] chcialabym prosic o pomoc. wynajmuje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane