Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  nawet do śmierci. Szkodliwe substancje Istnieją substancje, które wdychane przez dłuższy czas powodują trwałe uszkodzenie organizmu. Do takich należą kleje. Kleje biurowe używane (...)

 • Bazy ofert pracy dla nauczycieli

  oświatowe (Dz.U. z 2016 r. poz. 60), w okresie do dnia 31 sierpnia 2020 r. pierwszeństwo w zatrudnieniu na wolnych stanowiskach pracy dla nauczycieli   w szkołach prowadzonych

 • Jak zdobyć kwalifikacje poza szkołą?

  albo ośmioletnia szkoła podstawowa, ze względu na podbudowę konieczną do zrealizowania danego programu nauczania.   Kształceniem na odległość uczestników kierują konsultanci. (...)

 • Porada prawna na temat wzor skargi na nauczyciela do kuratorium

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzor skargi na nauczyciela do kuratorium, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak rozwiązać umowę o pracę z nauczycielem, gdy żąda udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia - opinia prawna

  miesiąca, w którym upływa trzymiesięczne wypowiedzenie, licząc od otrzymania przez nauczyciela negatywnej oceny pracy (art. 23 ust. 2 pkt. 5 Karty Nauczyciela) niezależnie czy w tym czasie przebywa (...)

 • Zgromadzenie Zakonne - nadzór pedagogiczny

  , regulowanych w Karcie Nauczyciela nie będą miały zastosowania. Jak rozumieć zapis Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Zakonnego o uprawnieniach placówki publicznej? Osoby prawne i fizyczne mogą (...)

 • Warunki powierzenia stanowiska dyrektora szkoły

  ;posiada co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego;w okresie pięciu (...)

 • Częściowa niezdolność pracownika do pracy

  z tych stopni niepełnosprawności. Urlop ten nie przysługuje jednak osobie uprawnionej do urlopu wypoczynkowego w wymiarze przekraczającym 26 dni roboczych lub (co do zasady) do urlopu dodatkowego (...)

 • Skarga na nauczyciela do organu administracji

  Czy na nauczyciela można złożyć skargę do organu prowadzącego szkołę? W sytuacji, gdy będzie ewidentny brak reakcji dyrektora placówki na skargi rodziców, (...)

 • Organ wyższego stopnia w stosunku do dyrektora szkoły

  Jaki organ jest właściwy do rozpoznania skargi na nauczyciela, jeżeli dyrektor uchyla się od tego? Co do określenia, gdzie należy złożyć taką skargę to zgodnie z art. (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Unieważnienie ślubu kościelnego -jak zacząć i co dalej?

  Proszę o pomoc jak i do kogo się zwrócić o pomoc w podjęci stosownych kroków w napisaniu skargi i załatwienia reszty formalności związanych z (...)

 • prawa licealistów - ŁAMANE!!!!!!

  Witam!!! Jestem licealistom i bardzo szokuje mnie fakt, że Ci, którzy powinni przekazywać nam wartości i uczyć przestrzegania prawa i zasad sami (...)

 • DRUGA SZANSA

  POTRZEBUJE WZOR PISMA ODWOLANIE OD WYROKU SADOWEGO GZIE ZAPADL ON ZAOCZNIE ( PODWYZSZENIE ALIMENTOW ) Z GORY DZIEKUJE maku1@interia.pl (maku1) Masz mało (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane