Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Potwierdzenie salda jako uznanie długu

  niewłaściwego”. Zdaniem Sądu Najwyższego nie ma znaczenia, czy dłużnik zdaje sobie sprawę ze skutków potwierdzenia salda. Jest jednak ważne, aby potwierdzenie salda dokonane (...)

 • Uznanie salda a wznowienie biegu przedawnienia

  przedmiotowe roszczenie przedawnia się z upływem roku, a po około dwóch latach strony czynności prawnej potwierdzają salda, to nie zmienia to faktu, iż roszczenie jest przedawnione i taki zarzut (...)

 • Przerwanie biegu przedawnienia

  również to saldo potwierdził. Takie potwierdzenie salda traktuje się jako uznanie długu (roszczenia). W związku z powyższym doszło do przerwania terminu przedawnienia z momentem potwierdzenia (...)

 • Opinia prawna na temat wzor potwierdzenia salda

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzor potwierdzenia salda, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konsekwencje potwierdzenia salda

  Czy istnieje obowiązek potwierdzania sald? Jeśli saldo zostało wysłane do potwierdzenia i kontrahent nam nie odesłał, czy to znaczy, że akceptuje kwotę, czy jest określony czas na potwierdzenie salda

 • Przerwanie biegu przedawnienia, potwierdzenie sald

  9/95, poz. 120 nie stanowi uznania roszczenia przesłanie wierzycielowi salda przez dłużnika, jeżeli nie zostało ono podpisane przez osobę uprawnioną do reprezentacji. Po każdej przerwie biegu przedawnienia

 • Termin inwentaryzacji w spółce z o.o.

  konieczność uwzględnienia przychodów i rozchodów danego składnika, które miały miejsce między datą setOstatni( '50' ); inwentaryzacji (w drodze spisu z natury lub potwierdzenia salda) a (...)

 • Sposób skorzystania z zarzutu przedawnienia

  Najwyższego - Izba Cywilna z dnia 19 września 2002 r., II CKN 1312/2000),przesłane przez dłużnika wierzycielowi wezwanie do potwierdzenia salda podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania (...)

 • Rodzaje rozliczeń bezgotówkowych

  rozliczeń polega więc na zaniechaniu realizowania poszczególnych należności, a ewidencjowaniu wzajemnych świadczeń. Kompensata wzajemnych należności i zobowiązań oraz okresowe rozliczanie salda (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  ustaleniem salda, chyba że posiadacz wyraził pisemnie zgodę na inny sposób informowania o zmianach stanu rachunku i ustaleniu salda. § 3. Posiadacz rachunku bankowego jest obowiązany (...)

 • Uznanie długu poprzez saldo

  porozumienie nie doszło między stronami do skutku. Przesłanie przez dłużnika wierzycielowi wezwania do potwierdzenia salda nie podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania dłużnika (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Alior bank - problemy z saldem

  W zeszłym miesiącu próbowałam sie wyprosić o dodatkowy limit na koncie, poza faktem, że panie z oddziału wykazały się kompletnym brakiem wiedzy (...)

 • brak potwierdzenie wpłat alimentacyjnych przez wierzyciela

  Witam serdecznie, mam pytanie, a mówiąc mocniej, duży problem. Otóż wierzycielka alimentów nie chce potwierdzać wpłat alimentacyjnych przelanych (...)

 • firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

  ta cała cyfra+ to wyzyskiwacze... Nie dosyć że miałam umowe na rok, a przedłuzałam ją aż do 2 lat i po kilka miesięcy temu rozwiazałam umowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane