Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odliczanie podatku VAT od rat leasingowych, czynszów najmu itp. wydatków związanych z firmowym samochodem

  leasingu mamy więc na myśli samochody używane na podstawie leasingu operacyjnego. Leasingobiorcy używający samochody na podstawie leasingu finansowego rozliczają podatek VAT zgodnie z (...)

 • Odmowa umorzenia zaległości podatkowej

  pisemnym wnioskiem do Wójta Gminy o umorzenie i raty podatku - załączyła wszystkie posiadane dokumenty (zaświadczenia o dochodach, kserokopie rachunków i wydatków na leki i leczenie). (...)

 • Pokazy garnków - jak zrezygnować z zakupu?

  dostaliśmy do wypełnienia tylko ankietę, a po miesiącu bank upomina się o spłatę pierwszej raty. Ewentualnie podpisaliśmy umowę sprzedaży, ale cena miała być zupełnie inna, o wiele (...)

 • Opinia prawna na temat wzor podania o rozlozenie na raty kosztow sadowych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzor podania o rozlozenie na raty kosztow sadowych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kredyt konsumencki

  ; Umowę o kredyt konsumencki można także zawrzeć na podstawie umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość, jeżeli kredyt konsumencki przeznaczony był na nabycie (...)

 • Co wpłynie na podział majątku rozwodzących się małżonków – opinia prawna

  przedmiocie powództwa o rozwód. Uprawnienie to wynika z art. 58 § 3 k. r. o., który stanowi, że na wniosek jednego z małżonków sąd może w wyroku orzekającym rozwód dokonać podziału (...)

 • Projekt tzw. ustawy o upadłości konsumenckiej

  Czego dotyczy projekt tzw. ustawy o upadłości konsumenckiej? Wciąż w Sejmie pracuje się nad poselskim projektem ustawy o przeciwdziałaniu niewypłacalności oraz o upadłości osoby (...)

 • Upadłość konsumencka w ustawie - Prawo upadłościowe i naprawcze

  na raty poza zobowiązaniami niezbędnymi dla utrzymania siebie i rodziny. Dłużnik może także wnosić o zmianę warunków planu. Jeśli wykona plan i wykaże, że na miarę (...)

 • Zwolnienie od kosztów a postępowanie apelacyjne

  apelacji. Jeżeli chodzi o przysługujące Panu środki prawne, na zarządzenie sądu nakazujące uiszczenie opłaty od apelacji służy zażalenie do sądu wyższej instancji, które winien Pan wnieść (...)

 • Zawieszenie egzekucji podatku

  , decyzja ostateczna podlega wykonaniu, chyba że wstrzymano jej wykonanie. Wniosek o rozłożenie zaległości podatkowej na raty nie powoduje natomiast, iż decyzja nie staje się ostateczna, (...)

 • Umorzenie a zawieszenie egzekucji

  Organ egzekucyjny - naczelnik urzędu skarbowego, na podstawie art. 56 par.1 ustawy egzekucyjnej zawiesił postępowanie egzekucyjne na wniosek wierzyciela, bowiem zaległość rozłożono na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • wpis tymczasowy kto pomoze

  mam pytanie czy moge napisac do sadu prosbe o rozlozenie na raty 300 zl na 2 po 150 oplaty wpisu tymczasowego nadmieniam iz nie zostalam zwolniona z kosztow (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane