Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak najmniejszym kosztem znieść współwłasność mieszkania - opinia prawna

  podatkowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) lub lit. e) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przepis ten stanowi, że wolne od podatku są przychody uzyskane ze sprzedaży (...)

 • W jaki sposób powstaje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego?

  sądu o rozstrzygnięcie, wyboru dokonuje spółdzielnia. Jakie postanowienia zawiera umowa o budowę lokalu? Z członkiem spółdzielni ubiegającym się o ustanowienie spółdzielczego

 • Zniesienie współwłasności a podatek

  ;łwłasności - na podmiocie nabywającym rzeczy (np. mieszkanie) lub prawa majątkowe ponad udział we współwłasności (art. 4 pkt 5 ustawy o PCC). Podstawę opodatkowania stanowi przy umowie (...)

 • Porada prawna na temat wzor podania o mieszkanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzor podania o mieszkanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Od kiedy można żądać obniżenia alimentów – opinia prawna

  wskazuje była żona nie zamieszkuje w miejscu zameldowania od lutego tego roku, może więc Pan wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o jej wymeldowaniu. Jednak w razie gdy organ stwierdzi brak (...)

 • Uzyskanie danych osobowych ze zbioru PESEL

  interesu prawnego w otrzymaniu tych danych. O ile w stosunku do dorosłych osób zamieszkujących imię i nazwisko będzie wystarczające do złożenia pozwu o eksmisję o tyle w przypadku (...)

 • Jak uzyskać pozwolenie na budowę?

  , decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania przestrzennego. Termin składania wniosku o pozwelenie na budowe Wniosek o pozwolenie na budowę musi być złożony w terminie obowiązywania (...)

 • Doręczenie pisma osobie nie będącej adresatem

  zmianie miejsca pobytu aktualizuje się po wszczęciu egzekucji. Jeżeli w przedstawionym przypadku wierzyciel nie zdobędzie informacji o adresie dłużnika (np. z ewidencji ludności, z biura adresowego

 • Uprawnienie do odstąpienia od umowy deweloperskiej

  zastrzeżone na wypadek niewykonania przez dłużnika zobowiązania w terminie ściśle określonym. Mowa tu o tzw. lex commissoria, czyli kwalifikowanym umownym prawie odstąpienia. Chodzi o taki (...)

 • Ferie tańsze z Kartą Dużej Rodziny

  opłaty  w wysokości 9,21 zł – wyjątek stanowi sytuacja, w której członek rodziny wielodzietnej do 31.12.2017 r. złożył wniosek o tradycyjną (tj. plastikową) Kartę Dużej Rodziny, (...)

 • Kupno mieszkanie w upadłej spółdzielni

  do spółdzielni przejmującej o przyjęcie do grona swych członków. spółdzielnia mieszkaniowa, upadłość, mieszkanie, lokal, zakup, kupno, długi, zobowiązania, hipoteka

 • Prawa do małoletniego dziecka

  zamieszkania byłych małżonków. W odpowiedzi na pozew rozwodowy można również wnosi o orzeczenie rozwodu z orzeczeniem o winie, nawet jeśli pozew drugiego z małżonków zawiera żądanie nie (...)

 • Złe warunki w europejskich ośrodkach dla uchodźców

  dziecka. Posłowie wezwali państwa członkowskie, które jeszcze nie podpisały i nie ratyfikowały Konwencji o prawach dziecka, aby niezwłocznie to uczyniły. Przypomniano o zakazie stosowania (...)

 • Remont dachu budynku gminnego

  . Jeżeli lokale znajdujące się w przedmiotowym budynku są lokalami socjalnymi należy pamiętać, iż mogą to być mieszkania o obniżonym standardzie. Nie wiemy, czy dach jest w takim stanie, że może (...)

 • Cofnięcie zgody na zamianę mieszkania na dom

  traktować jako decyzję. Tym bardziej, że chodzi o stosunki cywilnoprawne, a nie administracyjne. Jest to raczej pismo informacyjne o warunkach zawarcia umowy najmu lokalu.   Urząd teoretycznie

 • Instalowanie krat w oknach

  spółdzielni jest zasadna, jeśli zamieszkuję mieszkanie na parterze (chodzi o moje bezpieczeństwo)? Czy można się od tego odwoływać i w jaki sposób? Kwestie umieszczania krat na obiektach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Pozew o rozwód

  Prosze o pomoc, z mezem nie mieszkam od roku-musiałam się wyprowadzic-a własciwie uciec w nocy z domu, glownie z powodu alkocholu i awantur-zreszta (...)

 • widzenia z dzieckiem

  Chciałabym się dowiedzieć czy jako matka dziecka, to ja mogę złożyć wniosek o ustalenie liczby widzeń z dzieckiem? Ojciec dziecka jest osobą nahalną (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane