Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Problemy związane z umową sprzedaży energii elektrycznej dla wspólnoty - opinia prawna

  wywiązywania się z obowiązku zapłaty za dostarczone paliwa gazowe lub energię lub usługi związane z ich dostarczaniem. Jeśli chodzi o zawarcie umowy dostawy energii z dużymi (...)

 • UOKiK pozywa dostawcę prądu

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma zastrzeżenia do sposobu, w jakim Energetyczne Centrum nalicza kary za odstąpienie od umowy. Pozew sądowy w tej sprawie został wystosowany po (...)

 • Kara za uszkodzenie licznika

  przypadku nielegalnego poboru energii, polegającego na naruszeniu postanowień umowy, przedsiębiorstwo energetyczne może dochodzić ryczałtowej opłaty na podstawie umowy zawartej z (...)

 • Porada prawna na temat wzor pisma zerwanie umowy z energetyczne centrum

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzor pisma zerwanie umowy z energetyczne centrum, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie umowy dzierżawy

  anulować takie bezprawne zerwanie umowy dzierżawy? Zgodnie z art. 922 ustawy Kodeks cywilny, prawa i obowiązki majątkowe spadkodawcy (do jakich należą prawa i obowiązki wynikające (...)

 • Awaryjny sprzedawca gazu ziemnego

  wybrać innego dostawcę. ##baner## Z właścicielami gospodarstw domowych sprzedawca awaryjny będzie rozliczał się zgodnie z cenami wynikającymi z taryfy zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu (...)

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  wpis podmiotu do Rejestru, wniosku dotyczącego zmiany umowy lub statutu podmiotu wpisanego do Rejestru, działającego na podstawie umowy lub statutu, dołącza się także tekst jednolity umowy (...)

 • O czym konsument energii i gazu powinien pamiętać przed wyjazdem na urlop?

  . ubezpieczeniu, które wiążą się z dodatkowymi opłatami; informowali, niezgodnie z prawdą, że umowa z dotychczasowym sprzedawcą zostanie rozwiązana bez żadnych konsekwencji (...)

 • Kable energetyczne i telefoniczne na twojej działce - opinia prawna

  właścicielom działki, lecz także odbiorcom energii z miejscowości Górka Pabianicka. Z pisma tego wynika także, że urządzenia te są własnością Łódzkiego Zakładu Energetycznego (...)

 • Jak pozbyć się linii energetycznej ze swojej działki – opinia prawna

  właścicielom działki, lecz także odbiorcom energii z miejscowości Górka Pabianicka. Z pisma tego wynika także, że urządzenia te są własnością Łódzkiego Zakładu Energetycznego (...)

 • Jak będzie można uzyskać bezpłatną pomoc prawną?

  Centrum jest Dyrektor Krajowego Centrum Pomocy Prawnej. Biura Pomocy Prawnej będą jednostkami organizacyjnymi podległymi Dyrektorowi Krajowego Centrum Pomocy Prawnej. Do zakresu działania (...)

 • Zerwanie umowy o współpracę a szkoda

  , gdyż ze stanu faktycznego nie wynika, iż spółka jest Panu winna jeszcze "jakieś pieniądze". Rozumiemy, iż żąda Pan swoistej rekompensaty od spółki, która zerwała z Panem umowę, a to z (...)

 • Fachowiec źle wykonał swoją pracę-jak domagać się odszkodowania?

  od dnia oddania dzieła, a jeżeli dzieło nie zostało oddane - od dnia, w którym zgodnie z treścią umowy miało być oddane. Zgodnie z poglądem Sądu Najwyższego wyrażonym w uchwale (...)

 • Pozew o odszkodowanie

  Potrzebuję wzór pisma: pozew o odszkodowanie za zerwanie umowy, Pozew do sądu o odszkodowanie może być wytoczony w zwykłym postępowaniu cywilnym lub też w postępowaniu uproszczonym. (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  Krajowym Rejestrze Sądowym; ustawa z dnia 6 marca 2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; ustawa z dnia 13 października (...)

 • Nadchodzą ważne zmiany dla przedsiębiorców!

  przyczynić się do usunięcia wątpliwości interpretacyjnych związanych z konsekwencjami wykreś­le­nia przedsiębiorcy z rejestru działalności regulowanej. Zmiana ustawy - Kodeks wykroczeń (...)

 • UOKiK ściga akwizytorów. Mają wiele podejrzeń

  Regulacji Energetyki. Z sygnałów napływających do UOKiK wynika m.in., że w przypadku zawarcia kontraktu ze spółką, konsument nie otrzymywał formularza oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Zgodnie (...)

 • Spór kompetencyjny przed TK

  spotka się z Barackiem Obamą na kwietniowym szczycie NATO. Przyzał, że z cała pewnością jest wiele tematów, na które warto by z Prezydentem USA porozmawiać, wyraził jednak wątpliwość, (...)

 • Konkluzje Rady Europejskiej 15 i 16 października 2008 r.

  strategiczny przeglądu dotyczącego energii.Również wiosną 2009 r., podczas prezydencji czeskiej zostanie zorganizowane spotkanie z państwami regionu Morza Kaspijskiego oraz z państwami

 • Od kiedy można żądać obniżenia alimentów – opinia prawna

  osobistych jest tylko jednym z przejawów przebywania w danym miejscu z zamiarem stałego pobytu i nie można mu przypisywać decydującego znaczenia przy dokonywaniu oceny czy jest to pobyt (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane