Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowe okoliczności we wniosku dowodowym po apelacji

  razie potrzeby sądy same przekazują sobie pisma stron). Na wszelki wypadek kwestie podniesione w takim piśmie można ponownie podnieść ustnie na rozprawie apelacyjnej. apelacja, rozwinięcie, uzupełnienie

 • E-mail do sądu nieważny po godzinach pracy

  . Zażalenie oddalono. - Sąd Okręgowy słusznie bowiem wskazał, że skoro skarżący nie przekazał pisma za pośrednictwem publicznego operatora, to datą wniesienia pisma do sądu jest ta, w której (...)

 • Sposób skorzystania z zarzutu przedawnienia

  salda (Wyrok Sądu Apelacyjnego w Szczecinie z dnia 17 lutego 2005 r., I ACa 13/2005),stwierdzenie istnienia długu poprzez oświadczenie wiedzy (Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 12 stycznia (...)

 • Opinia prawna na temat wzor pisma apelacyjnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzor pisma apelacyjnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w międzynarodowym postępowaniu cywilnym oraz karnym w stosunkach międzynarodowych

  przez niego sędzia lub referendarz sądowy,b) prezes sądu apelacyjnego lub upoważniony przez niego sędzia, jeżeli uwierzytelnienie dotyczy dokumentu sporządzonego przez sąd apelacyjny. Na dokumencie

 • Cofnięcie apelacji

  wniesionej apelacji. Jeśli zatem nie zostanie uiszczona opłata od złożonej apelacji, zostanie ona po prostu odrzucona. koszty procesu, cofnięcie apelacji, apelacja, wpis, opłata, odrzucenie pisma, (...)

 • Konsekwencje nieuiszczenia opłaty w wysokości stałej przez adwokata

  opłacie, chyba że ustawa stanowi inaczej (art. 14 ust. 3). Pobranie od pisma opłaty podstawowej wyłącza pobranie innej opłaty (art. 14 ust. 4). Należy uznać, iż określona w wymienionych przepisach (...)

 • Komornicze zajęcie rachunku bankowego a bieżące wypłaty wynagrodzeń - opinia prawna

  mówiąc zgromadzenie) pieniędzy na wynagrodzenia dla pracowników, które były wypłacane po miesiącu od dnia złożenia pisma nie stanowiły wniosków o „bieżące wypłaty (...)

 • Poddanie się egzekucji a przelew wierzytelności

  prawnej lecz do istnienia pisma stwierdzającego przelew wierzytelności. Umowa może więc zostać dokonana w zwykłej formie pisemnej. Teza ta została potwierdzona w wyroku Sądu Apelacyjnego w (...)

 • Równoczesna apelacja powoda i pełnomocnika

  nowych żądań lub powoływać nowych faktów i dowodów. O tym w jakim zakresie sąd uwzględni twierdzenia powoda powołane w przedmiotowym piśmie będzie zależało od treści tegoż pisma. pozew, (...)

 • Uzupełnienie apelacji

  zaskarżenia apelacyjnego, wyznaczonych zakresem wniosków” (wyrok z dnia 13 kwietnia 2000 r., sygn. III CKN 812/98). apelacja, uzupełnienie, zarzuty, wnioski, wątpliwości

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Pozew rozwodowy - wzór...

  Witam! Mam pytanie dotyczące wzoru pozwu rozwodowego. Znalazłam w Internecie wzór (a nawet kilka). I tak sobie myślę, czy jeżeli został złożony (...)

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane