Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pisma procesowe w sądzie II instancji

  dołączyć odpowiednio większą ilość egzemplarzy). postępowanie cywilne, pisma procesowe, postępowanie odwoławcze, odpowiedź na apelację,

 • Jak należy sporządzać pisma procesowe w sprawach karnych?

  tej osoby, a nie strony, pisma takie nie podlegają rozpoznaniu jako pochodzące od osoby nieuprawnionej, choćby również strona je podpisała (tak: postanowienie Sądu Apelacyjnego w (...)

 • Nowe okoliczności we wniosku dowodowym po apelacji

  razie potrzeby sądy same przekazują sobie pisma stron). Na wszelki wypadek kwestie podniesione w takim piśmie można ponownie podnieść ustnie na rozprawie apelacyjnej. apelacja, rozwinięcie, uzupełnienie

 • Opinia prawna na temat wzor pisma apelacyjnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzor pisma apelacyjnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • E-mail do sądu nieważny po godzinach pracy

  . Zażalenie oddalono. - Sąd Okręgowy słusznie bowiem wskazał, że skoro skarżący nie przekazał pisma za pośrednictwem publicznego operatora, to datą wniesienia pisma do sądu jest ta, w której (...)

 • Sposób skorzystania z zarzutu przedawnienia

  salda (Wyrok Sądu Apelacyjnego w Szczecinie z dnia 17 lutego 2005 r., I ACa 13/2005),stwierdzenie istnienia długu poprzez oświadczenie wiedzy (Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 12 stycznia (...)

 • Zmiany w międzynarodowym postępowaniu cywilnym oraz karnym w stosunkach międzynarodowych

  przez niego sędzia lub referendarz sądowy,b) prezes sądu apelacyjnego lub upoważniony przez niego sędzia, jeżeli uwierzytelnienie dotyczy dokumentu sporządzonego przez sąd apelacyjny. Na dokumencie

 • Cofnięcie apelacji

  wniesionej apelacji. Jeśli zatem nie zostanie uiszczona opłata od złożonej apelacji, zostanie ona po prostu odrzucona. koszty procesu, cofnięcie apelacji, apelacja, wpis, opłata, odrzucenie pisma, (...)

 • Komornicze zajęcie rachunku bankowego a bieżące wypłaty wynagrodzeń - opinia prawna

  mówiąc zgromadzenie) pieniędzy na wynagrodzenia dla pracowników, które były wypłacane po miesiącu od dnia złożenia pisma nie stanowiły wniosków o „bieżące wypłaty (...)

 • Poddanie się egzekucji a przelew wierzytelności

  prawnej lecz do istnienia pisma stwierdzającego przelew wierzytelności. Umowa może więc zostać dokonana w zwykłej formie pisemnej. Teza ta została potwierdzona w wyroku Sądu Apelacyjnego w (...)

 • Okres przedawnienia w prawie przewozowym

  . Kolejne pisma nie zawieszają już biegu przedawnienia. Proszę jednak pamiętać, że jeżeli firma transportowa przedłuża negocjacje i na przykład daje do zrozumienia, że reklamacja zostanie uwzględniona

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Pozew rozwodowy - wzór...

  Witam! Mam pytanie dotyczące wzoru pozwu rozwodowego. Znalazłam w Internecie wzór (a nawet kilka). I tak sobie myślę, czy jeżeli został złożony (...)

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane