Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  ze stron może bowiem wystąpić do sądu ze stosownym żądaniem i domagać się podziału nieruchomości do użytkowania. Najmniej skomplikowanym i najwygodniejszym sposobem dokonania podziału (...)

 • Skarga na decyzje SKO

  właściwym organem, do którego wniesiono o odwołanie od decyzji wójta umarzającej sprawę. Jeśli SKO nie uchyliło wydanej decyzji to należy uznać, że nie znalazło merytorycznych (...)

 • Skarga kasacyjna w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  doręczenia odpisu sentencji wyroku,WSA sporządza uzasadnienie wyroku w terminie 14 dni od doręczenia mu ww. wniosku, a w pozostałych przypadkach z urzędu w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia (...)

 • Opinia prawna na temat wzor odwolania od decyzji do sadu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzor odwolania od decyzji do sadu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rodzaje dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane

  przez publiczne lub prywatne instytucje certyfikacyjne, pozostawiając Państwom Członkowskim swobodę decyzji, co do wprowadzenia takiej instytucji do wewnętrznych porządków prawnych. (...)

 • Wycinka drzewa na nieruchomości współwłaścicieli

  Jestem współwłaścicielem (1/3 udziału) w drodze wewnętrznej, która została wydzielona z części sadu i prowadzi do mojej działki. Obecnie chciałbym zagospodarować drogę, aby był możliwy (...)

 • A jeśli nie jesteś jedynym właścicielem... - Co może współwłaściciel?

  ;łwłaścicieli, a nawet bez ich wiedzy. Nabywca udziału w jego miejsce stanie się współwłaścicielem. Prawo do zarządzania rzeczą wspólną. Uprawnienie do podejmowania decyzji (...)

 • Nadpłata w VAT

  (deklarację) złożone uprzednio (tak: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 4 lutego 2005 r., sygn. III SA/Wa 768/2004). Z wyroku Naczelnego Sadu Administracyjnego (sygn. (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze

  sporządzony przez Policję i wnosi go do sądu. Natomiast nie ma żadnego ograniczenia dotyczącego terminu sporządzenia i wniesienia aktu oskarżenia od daty czynu. W sytuacji jednak, gdy od (...)

 • Udział w postępowaniu spadkowym

  testament, oraz wzywa do złożenia testamentu osobę, co do której będzie uprawdopodobnione, że testament u niej się znajduje. Jeżeli testament zostanie złożony, sąd dokona jego otwarcia (...)

 • Nadzór sądu nad wykonywaniem opieki

  zarządzenia o różnej treści, zależnie od indywidualnego przypadku. Poprzez takie zarządzenia sąd opiekuńczy może zobowiązać opiekuna/kuratora do określonego zachowania, do podjęcia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Alimenty dla rodziców

  Jakie są zasady ubiegania sie rodziców o alimenty od dzieci? Co w przypadku rozwiedzionych rodziców pełnoletnich dzieci? Czy o alimenty od pełnoletniego (...)

 • Unieważnienie ślubu kościelnego -jak zacząć i co dalej?

  Proszę o pomoc jak i do kogo się zwrócić o pomoc w podjęci stosownych kroków w napisaniu skargi i załatwienia reszty formalności związanych z (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane