Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koniec z awizem z sądu i skarbówki?

  listonosz – jeśli nie zastanie adresata – może np. zostawić pismo sądowe innemu dorosłemu domownikowi. Gdy nikogo nie ma w domu, to list wraca na pocztę, a w skrzynce znajdujemy awizo. (...)

 • Zastępcze doręczenie decyzji w postępowaniu administracyjnym - termin

  awizo, nie zostanie podjęta przesyłka przez adresata, poczta ponawia próbę doręczenia pozostawiając kolejne awizo i przechowując pismo na poczcie. Termin w którym strona (...)

 • Wymeldowanie a listy polecone

  na potwierdzeniu odbioru oraz adnotacji „awizowano dnia” na adresowej stronie niedoręczonej przesyłki i składa swój podpis,   oddaje przesyłkę niezwłocznie do (...)

 • Porada prawna na temat wzor na upowaznienie kogos do odbioru awizo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzor na upowaznienie kogos do odbioru awizo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Doręczenie zastępcze

  W toku postępowania cywilnego doręczono mi pismo "przez awizo", ponieważ nie odebrałem go na czas. Czy doręczenie jest skuteczne, skoro drugie awizo było po 10, a nie po 7 dniach? Na (...)

 • Doręczanie pism sądowych osobie upoważnionej

  przepisów kpc. Jeżeli sądowi zostanie złożone pełnomocnictwo, czy też upoważnienie do doręczeń, to doręczenia będą dokonywane na adres podany adres pełnomocnika lub osoby upoważnionej (...)

 • Doręczenie wezwania i nakazu zapłaty

  gospodarczym, gdzie powód powinien dołączyć do pozwu odpis reklamacji lub wezwania do dobrowolnego spełnienia żądania i oświadczenia co do stanowiska pozwanego w tym przedmiocie oraz (...)

 • Przywrócenie terminu w postępowaniu karnym

  termin odbioru awizo minął i że nieodebrane awizo uznane jest za doręczone; oznajmił również, że zostało wysłane pismo w sprawie umorzenia postępowania. Awizo zostało wysłane (...)

 • Jak ustalić, czy i kiedy doszło do drugiej strony oświadczenie woli, gdy nie odbiera korespondencji?

  być to pocztowe potwierdzenie nadania przesyłki na adres dłużnika lub zwrotne potwierdzenie jej odbioru przez dłużnika. oświadczenie woli, korespondencja, awizo, dłużnik

 • Doręczenie oświadczenia osobie prawnej

  stało się możliwe, np. poprzez dostarczenie do siedziby przedsiębiorstwa listu poleconego i pozostawienie awizo w razie braku osoby uprawnionej do odbioru listów z ramienia przedsiębiorstwa. (...)

 • Nowości w postępowaniu administracyjnym

  rąk osób uprawnionych do odbioru pism. Obecnie natomiast obowiązuje zasada, według której jednostkom organizacyjnym i organizacjom społecznym doręcza się pisma w lokalu ich siedziby do (...)

 • Doręczanie pism w postępowaniu karnym

  pozostawić osobie upoważnionej do odbioru korespondencji w miejscu stałego zatrudnienia adresata. W razie odmowy przyjęcia pisma lub odmowy albo niemożności pokwitowania odbioru przez (...)

 • Skutki doręczenia pism

  terminy związane z określonym postępowaniem i treścią pisma, np. termin do złożenia środka odwoławczego, termin do wniesienia odpowiedzi na pismo itp.). Innymi słowy, bieg terminu (...)

 • Skuteczność doręczenia zastępczego

  składania skargi o wznowienie postępowania ze względu na fakt, iż pozwany nie był pozbawiony możności obrony (może złożyć wniosek o przywrócenie terminu i wnieść zarzuty). Na marginesie (...)

 • Uchylanie się od odbioru pism

  stosunku do tego dłużnika. zarzuty, sprzeciw, pismo, doręczenie, odbiór, awizo

 • Doręczenie pisma pod nieobecność adresata

  aktach sprawy ze skutkiem doręczenia, co w praktyce oznacza rozpoczęcie biegu terminu do złożenia apelacji. Miejsce zamieszkania należy rozumieć jako miejsce, do którego należy dokonywać (...)

 • Korespondencja od komornika

  osoby dorosłej, która mogłaby odebrać pismo, do informacji adresata pozostawia się awizo, natomiast przesyłkę pozostawia się w urzędzie pocztowym, w celu odebrania jej przez adresata. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • widzenia z dzieckiem

  Chciałabym się dowiedzieć czy jako matka dziecka, to ja mogę złożyć wniosek o ustalenie liczby widzeń z dzieckiem? Ojciec dziecka jest osobą nahalną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane