Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks pracy

  każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. § 4.  W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  termin.  3. Jeżeli odstąpienie od umowy lub jej wypowiedzenie następuje po przyjęciu utworu, skuteczność odstąpienia lub wypowiedzenia może być przez drugą stronę umowy (...)

 • Odstąpienie od umowy

  inwestora do odstąpienia od umowy przed ukończeniem obiektu stosuje się odpowiednio przepisy o umowie o dzieło. §2.(skreślony). Odesłanie to odnosi się w analizowanym kontekście (...)

 • Porada prawna na temat wz��r wypowiedzenie umowy o ochron�� obiektu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wz��r wypowiedzenie umowy o ochron�� obiektu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Gwarancja zapłaty za roboty budowlane

  może wyłączać prawa wykonawcy do żądania udzielenia gwarancji zapłaty za roboty budowlane, a wypowiedzenie umowy o roboty budowlane z powodu zażądania przez wykonawcę udzielenia gwarancji (...)

 • Wady wynajętego lokalu

  przewidują obowiązku wynajmującego do dostarczenia lokalu zamiennego. Taki lokal należy się najemcy w pewnych przypadkach, gdy chodzi o lokal mieszkalny, a nie użytkowy. Jeśli zaś chodzi o (...)

 • Wykluczenie wspólnika ze spółki jawnej

  oświadczenie o wypowiedzeniu umowy jest nim związany. Zatem nie było skuteczne takie wypowiedzenie bowiem druga strona nie zapoznała się z treścią pisma. Wypowiedzenie stanie (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu a data pewna

  nieruchomości i wypowiedział nam umowę najmu ze względu na przejęcie umowy i braku daty pewnej na tym dokumencie. My natomiast posiadamy nasz egzemplarz umowy który jest poświadczony dwa lata (...)

 • Ograniczenie uprawnień wynajmującego

  W umowie najmu obiektu ze słynną firmą istnieje zapis o waloryzowaniu "czynszu co rok o wskaźnik wzrostu cen na towary i usługi ogłoszony przez Prezesa GUS w Monitorze Polskim za rok poprzedni

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

  umowa najmu lokalu użytkowego została zawarta na czas określony, od daty do daty. Niestety nie zawiera zapisu o możliwości wypowiedzenia, czy i na (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  Została zawarta umowa na wynajęcie lokalu uzytkowego na okres 5 lat do dnia 31.12.2003. Jak sporzadzić wypowiedzenie umowy najmu lokalu prawnie jeżeli (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane