Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  gospodarczy użytkowania wieczystego nie wymaga oddania gruntu na dziewięćdziesiąt dziewięć lat, dopuszczalne jest oddanie gruntu na okres krótszy, co najmniej jednak na lat czterdzieści. (...)

 • Zarząd nieruchomością wspólną

  uprawnienia do samodzielnego podjęcia decyzji w przedmiocie wyrażenia zgody na umieszczenie reklamy świetlnej. Wyrażenie zgody na umieszczenie takiej reklamy należy zakwalifikować (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  wypadek, gdyby M. chciał mieszkać w owym budynku i gdyby zdrowie mu na to pozwoliło. Chcielibyśmy mieszkać w tym budynku i na posesji jak najdłużej. Wiemy o tym i wie o tym cała (...)

 • Porada prawna na temat wzór zgody współwłaścicieli na postawienie budynku gospodarczego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór zgody współwłaścicieli na postawienie budynku gospodarczego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  do Spraw Cudzoziemców - w zakresie prowadzonych postępowań dotyczących legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;  7)  innym organom - w przypadkach i na

 • Zmiana wysokości udziałów we wspólnocie

  współwłaściciele udzielili im takiej zgody. Na tej podstawie uzyskali oni pozwolenie budowlane na budowę garaży, wybudowali je a następnie uzyskali potwierdzenie przyjęcia obiektu do (...)

 • Ustawa o grach i zakładach wzajemnych

  kasynach gry, a gier na automatach - w kasynach gry lub w salonach gier na automatach. 1a. Urządzanie gier na automatach o niskich wygranych jest dozwolone wyłącznie w punktach (...)

 • Dochody współwłaścicieli

  rozliczeniu wyższej kwoty niż podana w akcie darowizny? Jeżeli po dobudowaniu trzeciej kondygnacji budynku zgodnie z artykułem 48 KC nadal jestem właścicielem budynku w 3/4 a on w 1/4, ja mam (...)

 • Czynsz w nieruchomości gminy i osoby fizycznej

  zamierzonej czynności oraz interesy wszystkich współwłaścicieli. Z kolei do czynności zwykłego zarządu rzeczą wspólną potrzebna jest zgoda większości współwłaścicieli. W braku takiej (...)

 • Zniesienie współwłasności nieruchomości

  ;Sąd na wniosek każdego z właścicieli dokonuje podziału na części odpowiadające udziałom współwłaścicieli (podział fizyczny). Jednakże sąd nie dokona podziału fizycznego, jeżeli (...)

 • Kodeks wyborczy

  nigdzie niezamieszkałego, przebywającego stale na obszarze gminy.§ 3. Wyborcy stale zamieszkali na obszarze gminy pod innym adresem aniżeli adres ich zameldowania na pobyt stały na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Problem z lokatorami bez umowy najmu i zameldowania

  Witam!!! Jestem współwłaścicielką budynku(trzech współwłaścicieli) w którym zamieszkują lokatorzy bez umowy najmu,bez zameldowania i bez mojej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane