Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków

  , wpisane do gminnych ewidencji przed 1 stycznia 2007 r. muszą uzupełnić swój wpis dodatkowo o: NIP, informacje o istnieniu lub ustaniu małżeńskiej wspólności majątkowej, informacje (...)

 • Przejście z renty na emeryturę

  przez rencistę wieku uprawniającego do emerytury, a w przypadku gdy wypłata renty z tytułu niezdolności do pracy była wstrzymana - od dnia, od którego podjęto jej wypłatę. Z przedstawionego (...)

 • ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie

  rehabilitacyjnego po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego. Z tego powodu w 2008 r. obniżył wypłaty o 63 453,3 tys. zł.ZUS ma także prawo do obniżania o 25 proc wysokości zasiłku (...)

 • Opinia prawna na temat wzór zaświadczenia do ZUS o przychodach rencisty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór zaświadczenia do ZUS o przychodach rencisty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pieczęć na dokumentach ZUS

  Wiem, że płatnik składek przy nieprzerwanej niezdolności do pracy przysyła do Oddziału ZUS kolejne zaświadczenia lekarskie bez konieczności ponownego składania ZUS Z-3. (...)

 • E-zwolnienia pozwolą kontrolować pracownika

  obniży koszty. Lekarze będą mieli bezpłatny dostęp do danych zgromadzonych na kontach ubezpieczonych i płatników składek w zakresie niezbędnym do wystawienia zaświadczenia o (...)

 • Na odmowę wydania zaświadczenia o nie zaleganiu ze składkami można skarżyć się do sądu

  Wnioskodawca, Michał P., złożył do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wniosek o wydanie zaświadczenia o nie zaleganiu w opłacaniu składek na ubezpieczenie społeczne. Organ rentowy (...)

 • Ważne dla ubiegających się o certyfikat księgowy!

  składanych przez osoby ubiegające się o zakwalifikowanie do egzaminu sprawdzającego kwalifikacje osób ubiegających się o certyfikat księgowy;  wysokość wynagrodzeń (...)

 • Błąd w zwolnieniu lekarskim

  poprosić o sprostowanie. Takie zaświadczenie należy następnie przekazać do ZUS. W przypadku, gdy było pobierane nienależne świadczenie, pracownik jest zobowiązany jego zwrotu. Pracodawca (...)

 • Zmiana kryteriów wyboru projektów w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka

  - tak w stosunku do planów na 2008 r., jak i w stosunku do potrzeb przedsiębiorstw i ich otoczenia.Z uzyskanej od MRR informacji wynika, że IŻ PO IG zatwierdziła 344 wnioski o łącznej (...)

 • ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie!

  niezdolności do pracy oraz wykorzystania zwolnień lekarskich. W 2007 r. ZUS przeprowadził 264,1 tys. badań kontrolnych w zakresie prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane