Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zajęcie przez komornika ROR-u rencisty

  Komornik zajął ROR rencisty na który wpływa reszta renty po jej zajęciu przez komornika w ZUS. Na konto wpływa ok. 850zł miesięcznie a do ściągnięcia jest ok. 1000 zł. Ile wynosi (...)

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków

  , wpisane do gminnych ewidencji przed 1 stycznia 2007 r. muszą uzupełnić swój wpis dodatkowo o: NIP, informacje o istnieniu lub ustaniu małżeńskiej wspólności majątkowej, informacje (...)

 • Przejście z renty na emeryturę

  przez rencistę wieku uprawniającego do emerytury, a w przypadku gdy wypłata renty z tytułu niezdolności do pracy była wstrzymana - od dnia, od którego podjęto jej wypłatę. Z przedstawionego (...)

 • Opinia prawna na temat wzór zaświadczenia do ZUS o przychodach rencisty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór zaświadczenia do ZUS o przychodach rencisty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasiłek rodzinny zamiast świadczenia z FA

  przekracza kwoty 504,00 zł. W przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo o znacznym stopniu niepełnosprawności, (...)

 • ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie

  rehabilitacyjnego po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego. Z tego powodu w 2008 r. obniżył wypłaty o 63 453,3 tys. zł.ZUS ma także prawo do obniżania o 25 proc wysokości zasiłku (...)

 • Prawo do zasiłku pielęgnacyjnego

  lub oświadczenia oraz dowody niezbędne do ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych, w tym:   a) dokument stwierdzający wiek dziecka, b) orzeczenie o niepełnosprawności (...)

 • E-zwolnienia pozwolą kontrolować pracownika

  obniży koszty. Lekarze będą mieli bezpłatny dostęp do danych zgromadzonych na kontach ubezpieczonych i płatników składek w zakresie niezbędnym do wystawienia zaświadczenia o (...)

 • Na odmowę wydania zaświadczenia o nie zaleganiu ze składkami można skarżyć się do sądu

  Wnioskodawca, Michał P., złożył do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wniosek o wydanie zaświadczenia o nie zaleganiu w opłacaniu składek na ubezpieczenie społeczne. Organ rentowy (...)

 • Ważne dla ubiegających się o certyfikat księgowy!

  składanych przez osoby ubiegające się o zakwalifikowanie do egzaminu sprawdzającego kwalifikacje osób ubiegających się o certyfikat księgowy;  wysokość wynagrodzeń (...)

 • Ubezpieczenie osoby współpracującej

  społecznemu, przy czym składka na ubezpieczenie chorobowe nie będzie składką obligatoryjną. Przyjmuje się, że w  rozumieniu ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych nie są "osobami (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane