Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Cesja ubezpieczenia

  załatwieniu formalności w PZU 22.10.03r. bank wyraził zgodę na wypłatę odszkodowania z OC sprawcy wypadku przez PZU. Następnie w dniu 3.11.03r. cofnął zgodę, wysyłając pismo (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  , że dana rodzina będzie wypłacane środki marnotrawiła i w związku z tym dokonać od razu zmiany formy wypłaty z pieniężnej na formę rzeczową lub opłacenie usług.  W związku (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  podpisania umowy o prowadzenie IKE, pod warunkiem że środki gromadzone na IKE są odrębnie ewidencjonowane, a zakład ubezpieczeń gwarantuje możliwość dokonania wypłaty transferowej środków zgromadzonych (...)

 • Porada prawna na temat wzór upowaznienie przelew na konto z pzu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór upowaznienie przelew na konto z pzu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  egzaminacyjne na prawo jazdy dostępne są na stronie MI: Część I, Część II, Część III, Część IV, Część V.   Podstawa prawna: ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących (...)

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  ubezpieczeń jest obowiązany korzystać na mocy odrębnych przepisów, i opłatę z tytułu zarządzania ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.3. Po dokonaniu wypłaty transferowej strony umowy (...)

 • Darowizna gotówki dla brata

  procedura wykonania tej operacji, aby żaden z nas nie zapłacił podatku? Czy trzeba to jakoś specjalnie zgłosić, czy może wystarczy przelew z odpowiednim tytułem? Jeżeli trzeba zgłaszać, (...)

 • Wspólność majątkowa a odszkodowanie z AC

  istniejącego między Państwem ustroju wspólności majątkowej małżeńskiej nie może Pani skutecznie żądać wypłaty połowy kwoty odszkodowania na swoje konto, a drugiej połowy na (...)

 • Będzie można odzyskać pieniądze przelane na złe konto

  , przekazując środki finansowe na inne konto, mają wielki problem. Opisywane były bardzo dramatyczne sytuacje" – wyjaśniał na poniedziałkowej konferencji prasowej minister w Kancelarii (...)

 • Przelew na inne konto niż sprzedawcy na fakturze

  Faktura VAT jest wystawiana za wykonaną usługę firmie B, przez firmę A. Natomiast przelew jest dokonywany przez firmę B, nie na konto firmy A, lecz na konto innej firmy C, (...)

 • Jak uzyskać zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego?

  bezpośrednio do rejestru w kraju, z którego mają pochodzić informacje. Kto jest zwolniony z opłaty za udzielenie informacji z KRK? Zgodnie z art. 24 ust. 1 Ustawy z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • POLISA NA UPOSAŻENIE DZIECI - JAK WALCZYĆ Z PZU?

  Posiadam dwie polisy na uposażenie dzieci - jedna na tate, druga na mame. Okres ubezpieczenia minął. Wynosił 13 lat (początek ubezpieczenia - 1988r.). (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane