Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakup działki pod budowę domu

  danych działki jest istotne dla prawidłowego oznaczenia danej działki, zarówno dla potrzeb sporządzenia umowy sprzedaży jak i dla przeprowadzania stosownych procedur budowlanych. Przed (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  najczęściej jedynym świadkiem takiej umowy są strony umowy. Dlatego też najrozsądniejszą formą zawarcia umowy podziału quoad usum wydaje się być forma pisemna. W prawdzie nie jest (...)

 • Zabezpieczenie pierwszeństwa zakupu nieruchomości

  Kodeksie cywilnym konstrukcja umowy przeniesienia własności polega na wyposażeniu każdej umowy obligacyjnej: sprzedaży, zamiany, darowizny, przekazania nieruchomości lub innej umowy (...)

 • Opinia prawna na temat wzór umowy kupna sprzedaży działki ogrodniczej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór umowy kupna sprzedaży działki ogrodniczej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Negatywne skutki niezawarcia umowy sprzedaży działki w formie aktu notarialnego – opinia prawna

  nie znam). Gmina stała się właścicielem działki nr 229 w wyniku (1999 r.) komunalizacji. Ze względu na wygórowaną wycenę działki przez Gminę nie doszło do jej ponownego kupna. Stąd (...)

 • Niedochowanie terminu z umowy przedwstępnej

  ostatecznej umowy sprzedaży? Czy w takim wypadku mogę zatrzymać zadatek? Kto powinien zadbać o umówienie zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży (koszty notarialne ponosi kupujący)? (...)

 • Zakup mieszkania - zawartość aktu notarialnego

  informacje: data zawarcia umowy kupna miejsce zawarcia umowy oznaczenie notariusza, przed którym zawarto umowę kupna oznaczenie stron umowy, czyli kupującego/-ych: imię, (...)

 • Prowadzenie działalności na podstawie umowy komisu

  , producent otrzyma zapłatę za dostarczony towar dopiero po sprzedaniu go w Pani sklepie. W związku z zasadą swobody umów nie ma większego znaczenia nazwa tej umowy. Decydujące będą w tym względzie

 • Umowa kupna działki a umowa przedwstępna

  stronach http://www.e-prawnik.pl/: Elementy umowy sprzedaży nieruchomości Umowa przedwstępna - kiedy i jak ją zawrzeć Warunek w umowie sprzedaży nieruchomości Polskie prawo nie zna takiej (...)

 • Umowa przedwstępna sprzedaży części działki

  zgoda obojga małżonków. Jeśli jedno z małżonków nie może być obecne przy zawarciu takiej umowy, to powinno ono wyrazić zgodę na zawarcie takiej umowy (zgoda powinna być udzielona (...)

 • Zakup działki rolnej

  tylko z uwagi na prawo pierwokupu przysługujące ANR. Mogą od razu zawrzeć umowę zobowiązującą do sprzedaży. Niezwłoczne powiadomienie uprawnionego o fakcie zawarcia z osobą trzecią umowy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane