Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Będziemy mieć rodzinne ogrody działkowe

  , zgodnie z którą pozwolenia na budowę nie wymaga budowa altan i obiektów gospodarczych na działkach w rodzinnych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do 25 m2 w miastach (...)

 • W Sejmie projekt o rodzinnych ogrodach działkowych

  Do Sejmu wpłynął projekt o rodzinnych ogrodach działkowych. Wydawałoby się, iż to jakiś przeżytek, jednak nie sposób tak nazywać zjawiska ciągle bardzo popularnego w naszym kraju. Duże (...)

 • Posadzenie drzew w ogródkach działkowych

  Działkowców może ustanowić na jego rzecz prawo użytkowania działki - w rozumieniu Kodeksu cywilnego - w drodze umowy cywilnoprawnej zawartej w formie aktu notarialnego, jeżeli (...)

 • Opinia prawna na temat wzór umowy kupna sprzedaży działki na ogrodach działkowych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór umowy kupna sprzedaży działki na ogrodach działkowych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ogródki działkowe - czy można przenieść prawo?

  Od kilku miesięcy pojawiają się na rynku nieruchomości liczne oferty sprzedaży działek zlokalizowanych na terenie rodzinnych ogródków działkowych. Jako wieczysty użytkownik (...)

 • Nowa ustawa o ogrodach działkowych?

  , odszkodowanie obejmujące wartość działki albo ustanowionego na niej użytkowania, oraz zwrot poczynionych przez właściciela lub użytkownika działki nakładów.Omawiany projekt (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  ust. 1, są obowiązane: 1) składać, w terminie do dnia 15 lutego właściwemu organowi podatkowemu, deklaracje na podatek od środków transportowych na dany rok podatkowy, sporządzone (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  wspólnej. Piotr W. na podstawie umowy kupna nabył od Janiny C. przysługujący jej udział w nieruchomości wspólnej. Na podstawie umowy sprzedaży Piotr (...)

 • Zabezpieczenie praw do korzystania z działki

  pobierania z niej pożytków (użytkowanie działki).  Na wniosek osoby wymienionej w ust. 1, Polski Związek Działkowców ustanawia na jej rzecz prawo użytkowania działki (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  formalności do załatwienia, nim otrzymamy pozwolenie na budowę. Między innymi konieczne jest odrolnienie. Polega to na zmianie przeznaczenia działki w miejscowym planie zagospodarowania (...)

 • Od czego trzeba płacić podatek od nieruchomości, a od czego nie?

  o rodzinnych ogrodach działkowych, z wyjątkiem zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej; budynki i budowle zajęte przez grupę producentów rolnych wpisaną do rejestru (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Kupno działki

  Zawarłem ze sprzedawcą umowę kupna działki o powierzchni 1,13ha. Cena została ustalona za całą powierzchnię działki to znaczy :działka 1,13ha (...)

 • WYPOWIEDZENIE UMOWY POŚREDNICTWA NIERUCHOMOŚCI

  Witam, mam następujące pytania dot. takiej sprawy: Ponad rok czasu temu podpisałem 2 UMOWY z firmą zajmującą się pośrednictwem nieruchomości. (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Unieważnienie umowy kupna sprzedarzy.

  Sprawa dotyczy sprzedaży gruntu przez trzech równouprawnionych współwłaścicieli /rodzeństwo/. Podstawą prawną do unieważnienia umowy jest niepoczytalność (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane