Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  ze stron może bowiem wystąpić do sądu ze stosownym żądaniem i domagać się podziału nieruchomości do użytkowania. Najmniej skomplikowanym i najwygodniejszym sposobem dokonania podziału (...)

 • Podstawowe definicje w zamówieniach publicznych - co powinieneś wiedzieć?

  , w których przedmiot dostawy przechodzi na własność zamawiającego, tak jak np. w przypadku umowy kupna-sprzedaży, umowy dostawy. Z dostawą mamy również do czynienia w sytuacji, (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  rolnej Przy wyborze zakupu działki rolnej są dwie możliwości: kupno działki pod zabudowę siedliskową lub zakup małej działki i przekształcenie ją w budowlaną. Jeżeli wybierzemy (...)

 • Opinia prawna na temat wzór umowy kupna działki ogrodowej do wydrukowania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór umowy kupna działki ogrodowej do wydrukowania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Negatywne skutki niezawarcia umowy sprzedaży działki w formie aktu notarialnego – opinia prawna

  nie znam). Gmina stała się właścicielem działki nr 229 w wyniku (1999 r.) komunalizacji. Ze względu na wygórowaną wycenę działki przez Gminę nie doszło do jej ponownego kupna. (...)

 • Zabezpieczenie pierwszeństwa zakupu nieruchomości

  Kodeksie cywilnym konstrukcja umowy przeniesienia własności polega na wyposażeniu każdej umowy obligacyjnej: sprzedaży, zamiany, darowizny, przekazania nieruchomości lub innej umowy zobowiązującej (...)

 • Spory z sasiadem

  działki jest możliwe dopiero po wyodrębnieniu geodezyjnym, gdy notariusz dysponuje dokumentami wymaganymi przez przepisy ustawy o księgach wieczystych i hipotece do odłączenia działki (...)

 • Kasa mieszkaniowa sposobem na mieszkanie

  najmniej do: otwarcia i prowadzenia rachunku oszczędnościowo-kredytowego oszczędzającego, zawarcia umowy kredytowej i udzielenia kredytu, pod warunkiem udokumentowania przez oszczędzającego (...)

 • Niedochowanie terminu z umowy przedwstępnej

  zawarcia umowy), kto jest uprawniony do odstąpienia od umowy. Aby nie narażać się na zarzut uchylania się od zawarcia umowy, najbezpieczniej jest wezwać odpowiednio wcześniej (...)

 • Przedwstępna umowa ustna

  razie sporu druga strona umowy nie będzie w stanie udowodnić faktu zawarcia umowy.   Jeżeli strona zobowiązana do zawarcia umowy przyrzeczonej uchyla się od jej zawarcia, (...)

 • Zakup mieszkania - zawartość aktu notarialnego

  informacje: data zawarcia umowy kupna miejsce zawarcia umowy oznaczenie notariusza, przed którym zawarto umowę kupna oznaczenie stron umowy, czyli kupującego/-ych: imię, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Kupno działki

  Zawarłem ze sprzedawcą umowę kupna działki o powierzchni 1,13ha. Cena została ustalona za całą powierzchnię działki to znaczy :działka 1,13ha (...)

 • WYPOWIEDZENIE UMOWY POŚREDNICTWA NIERUCHOMOŚCI

  Witam, mam następujące pytania dot. takiej sprawy: Ponad rok czasu temu podpisałem 2 UMOWY z firmą zajmującą się pośrednictwem nieruchomości. (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Odszkodowania za słupy

  Tego rodzaju odszkodowania przysługują właścicielom ziemi, na której znajdują się słupy energetyczne, tranzystory, rurociągi i inne elementy infrastruktury. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane