Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  początkowej nabytego samochodu.   Jak poprawnie wyliczyć wartość początkową samochodu będącego środkiem trwałym?  Poprawne ustalenie wartości początkowej samochodu (...)

 • Podział majątku wspólnego - przyznanie samochodu

  dokona podziału tylko w odniesieniu do samego samochodu. Taki podział mogą dokonać małżonkowie poprzez zawarcie zwykłej umowy pisemnej znoszącej współwłasność. samochód, podział (...)

 • Limity odliczeń PIT za 2008 rok

  osobę prowadzącą gospodarstwo domowe z tytułu opłacenia z własnych środków składek na ubezpieczenia społeczne osoby zatrudnionej w ramach umowy aktywizacyjnejW wysokości udokumentowanej dowodami

 • Porada prawna na temat wzór umowy darowizny samochodu współwłasność

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór umowy darowizny samochodu współwłasność, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kupno samochodu na współwłasność

  samochodu może powstać w dwojaki sposób. Jeśli Panie nabędą ten samochód razem, poprzez umowę sprzedaży, to powstanie współwłasność poprzez wzajemne zobowiązanie (dodatkowo do zawarcia (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  5,5 tony do 9 ton włącznie - 1 103,81 zł,  c)  powyżej 9 ton - 1 324,57 zł; 2)  od samochodu ciężarowego, o którym mowa w art. 8 pkt 2 - 2 527,70 zł- z tym że w zależności (...)

 • Darowizna pojazdu

  przypadku, aby zmienić dowód rejestracyjny wymagana jest notarialna umowa darowizny? Jaka jest opłata notarialna od umowy darowizny? Czy umowę darowizny spisujemy sami, a notariusz (...)

 • Współwłasność a postępowanie spadkowe

  spadek przypadł, jak również wysokość ich udziałów. Mając postanowienie o nabyciu spadku po dziadku, jak wynika z pytania, przez mamę i dwie ciocie, na mocy aktu darowizny ich trzech na rzecz Pani, (...)

 • Opodatkowanie zniesienia współwłasności samochodu

  Zamierzam znieść współwłasność w posiadanym przeze mnie samochodzie. Proszę o informacje jak należy tego dokonać tzn. czy ma to nastąpić przez dokonanie darowizny przez pozostałych współwłaścicieli

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa

  na współwłasność dwóch lub więcej podatników, mogą oni złożyć wspólne zeznanie podatkowe. W przypadku składania wspólnego zeznania podatkowego, zeznanie składa wyłącznie jeden z nabywców

 • Zbycie nieruchomości bez zgody współmałżonka

  małżeństwa za wspólne oszczędności nabyliśmy 2 ha gruntu w Trzebiatowie, zapisane w księdze wieczystej Kw nr 98 jako nasza współwłasność. Dowód: odpis księgi wieczystej Na tym gruncie w latach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Wzór umowy ? darowizna

  Witam, chcę spisać z mamą umowę darowizny części samochodu. Jak ma wyglądać taki dokument?


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane