Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • IV - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 535 - art. 626)

  leśnych przedawniają się z upływem lat dwóch. Art. 555. Przepisy o sprzedaży rzeczy stosuje się odpowiednio do sprzedaży energii oraz do sprzedaży praw. Art. 555[1]. (skreślony). (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  przedstawiać wzór przemysłowy na tyle jasno i wyczerpująco, aby na podstawie ilustracji można było wzór odtworzyć w każdej przedstawionej w zgłoszeniu odmianie. W szczególności opis powinien (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  niższe od kwot określonych w załączniku nr 2 do ustawy; 5)  od przyczepy lub naczepy, o których mowa w art. 8 pkt 5 - 1 324,57 zł; 6) od przyczepy lub naczepy, o których (...)

 • Porada prawna na temat wzór umowa kupna sprzedaży przyczepy rolniczej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór umowa kupna sprzedaży przyczepy rolniczej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  , leasingu lub innej umowy o podobnym charakterze zawartej na czas określony lub umowy sprzedaży na warunkach odroczonej płatności, jeżeli umowa przewiduje, że w następstwie normalnych zdarzeń (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii

  , jak np. karta czasowego pobytu, bądź dokument potwierdzający zameldowanie w kraju, umowa o pracę, umowa najmu mieszkania, itp. dokumenty, świadczące o wyborze miejsca zamieszkania w Polsce. (...)

 • Rękojmia w sprzedaży

  stronie: Umowa sprzedaży rzeczy ruchomej Uprawnienia z tytułu rękojmi przysługują nabywcy (kupującemu) w przypadku zawarcia umowy kupna-sprzedaży rzeczy, bez względu na rodzaj (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed stratą mieszkania przez długi ojca?

  zmarłego taty nie wygaśnie wskutek sprzedaży ww. mieszkania w postępowaniu egzekucyjnym, o ile spełnione są warunki wymienione w przytoczonym wyżej art. 1000 kodeksu postępowania cywilnego (oraz (...)

 • PCC od kupna samochodu osobowego

  obowiązku podatkowego, z wyłączeniem przypadków, gdy umowa zawierana jest w formie aktu notarialnego, gdyż wtedy podatek jest pobierany przez płatnika, którym jest notariusz. Wzór deklaracji (...)

 • System zarządzania emisjami gazów cieplarnianych lub innych substancji

  . Zawarcie takiej umowy (kupna lub sprzedaży) przez ministra środowiska musi być poprzedzone uzyskaniem zgody Rady Ministrów. Kopie umowy cywilno-prawnej powinny zostać przekazane Radzie Ministrów (...)

 • Prowadzenie działalności na podstawie umowy komisu

  Jeżeli prowadząc sklep chcę wziąć towar na zasadach komisu to powinnam zawrzeć umowę współpracy na zasadach komisu z np. producentem danego towaru, czy podpisać umowę kupna/sprzedaży na (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane