Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  wówczas przepisy o umorzeniu przymusowym. § 7. W przypadku ziszczenia się określonego w statucie zdarzenia, o którym mowa w § 6, zarząd podejmuje niezwłocznie uchwałę (...)

 • Przekształcenie spółki z o.o. w spółkę osobową

  uchwały o przekształceniu?Zanim zgromadzenie wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będzie głosowało na powzięciem uchwały o przekształceniu, wspólnikom powinny (...)

 • Umowa o pracę i mianowanie nauczyciela

  razie: całkowitej likwidacji szkoły rozwiązuje z nauczycielem stosunek pracy, częściowej likwidacji szkoły albo w razie zmian organizacyjnych powodujących zmniejszenie liczby (...)

 • Porada prawna na temat wzór uchwały o zamiarze likwidacji szkoły

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór uchwały o zamiarze likwidacji szkoły, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przeniesienie publicznej szkoły podstawowej

  wykluczone traktowanie tego typu zmiany adresu jako likwidacji szkoły. Bowiem dla społeczności lokalnej zlokalizowanie szkoły w nowym miejscu oddalonym np. o 50 kilometrów jest (...)

 • Ogólne zasady przekształcania spółek w k.s.h

  uchwały o przekształceniu dwa razy. Powiadomienia winny odbywać się w odstępach nie ktrótszych niż dwa tygodnie i nie później niż na miesiąc przed zaplanowanym dniem powzięcia przedmiotowej (...)

 • Kodeks pracy

  każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. § 4.  W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę (...)

 • Likwidacja placówki oświatowej

  miesięcy przed terminem likwidacji, zawiadomić o zamiarze likwidacji szkoły: rodziców uczniów, właściwego kuratora oświaty oraz organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego (...)

 • Zostałam zwolniona przez dyrektora szkoły-co mogę zrobić w tej sytuacji?

  zaistniałym przypadku zastosowanie znajdzie art. 20 ust. 1 k.c., zgodnie z którym to przepisem dyrektor szkoły w razie:    1) całkowitej likwidacji szkoły rozwiązuje z (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  ;Przez prezenty o małej wartości, o których mowa w ust. 3, rozumie się przekazywane przez podatnika jednej osobie towary: 1) o łącznej wartości nieprzekraczającej w roku podatkowym (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  nieprzekraczający 3 miesięcy od daty uprawomocnienia się decyzji.  3. Cofnięcie upoważnienia, o którym mowa w ust. 1 i 2, następuje w formie decyzji.  4. Od decyzji, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane