Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks spółek handlowych

  rejestrowy orzeka o rozwiązaniu spółki. § 4. Z powodu braków, o których mowa w § 1, spółka nie może być rozwiązana, jeżeli od jej wpisu do rejestru upłynęło pięć (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  prawo zagraża interesowi publicznemu. Art. 272. Rozwiązanie spółki następuje po przeprowadzeniu likwidacji, z chwilą wykreślenia spółki z rejestru. Art. 273. Do dnia (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 528-574)

  .§ 2. Podział spółki przez zawiązanie nowej spółki wymaga uchwały zgromadzenia wspólników albo walnego zgromadzenia spółki dzielonej oraz uchwały wspólników (...)

 • Porada prawna na temat wzór uchwały o likwidacji spółki z o.o

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór uchwały o likwidacji spółki z o.o, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek zwrotu przez członka zarządu zaciągniętego zobowiązania od spółki - opinia prawna

  (statucie). Jednym z przewidzianych przez kodeks spółek handlowych organów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest zarząd, który pełni funkcje kierownicze i zarządzające całą (...)

 • Przekształcenie spółki z o.o. w spółkę osobową

  Jakie czynności konieczne są do przekształcenia spółki z o.o. w spółkę osobową?Do przekształcenia spółki z o.o. w spółkę osobowa wymagane jest przeprowadzenie (...)

 • Wycofanie aportu ze spółki z o.o. i jej likwidacja - opinia prawna

  wspólników dopłaty. Wariant 1. Rozwiązanie i likwidacja spółki z o.o. Rozwiązanie spółki następuje po przeprowadzeniu likwidacji, z chwilą wykreślenia spółki (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  połowa kapitału zakładowego, do podjęcia uchwały wystarczy bezwzględna większość głosów.§ 2. W przypadku, o którym mowa w art. 397, do powzięcia uchwały o (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 102-150)

  sprawozdania komplementariuszy z działalności spółki oraz sprawozdania finansowego spółki za ubiegły rok obrotowy, 2) udzielenie komplementariuszom prowadzącym sprawy spółki (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 491-527)

  ile nie zachodzi przypadek wskazany w pkt 9,odpis oświadczenia o zrzeczeniu się na piśmie przez wszystkich uprawnionych prawa zaskarżenia uchwały o połączeniu lub odpis postanowienia (...)

 • Zmiany w ksh - spółki kapitałowe

  spółdzielni zależnej z funkcją członka rady nadzorczej spółki dominującej (spółki z o.o. i akcyjnej);dodanie do katalogu czynności prawnych, których dokonanie wymaga (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane