Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odrzucenie rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu spółki z o.o. - opinia prawna

  rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu było zgodne z obowiązującymi przepisami (brak woli strony do dalszego pełnienia funkcji)? I czy może to mieć jakiekolwiek znaczenie prawne? 2. Nowy (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  stanowiska asystenta nauczyciela. Ponadto ustawa z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych wprowadza zmiany w: ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela; ustawie (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  stanowiska asystenta nauczyciela. Ponadto ustawa z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych wprowadza zmiany w: ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela; ustawie (...)

 • Porada prawna na temat wzór rezygnacji z stanowiska dyrektora szkoły

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór rezygnacji z stanowiska dyrektora szkoły, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jaka jest forma nawiązania stosunku pracy dyrektora szkoły?

  nauczycielowi stanowiska dyrektora na czas określony. Art. 10 uat 5 Karty nauczyciela stanowi zaś, że stosunek pracy z nauczycielem mianowanym i z nauczycielem dyplomowanym nawiązuje (...)

 • Umowa o pracę i mianowanie nauczyciela

  stosunku pracy w tych przypadkach stwierdza dyrektor szkoły, a w stosunku do dyrektora szkoły - organ prowadzący szkołę. Rozwiązanie stosunku pracy z nauczycielem zatrudnionym (...)

 • Warunki powierzenia stanowiska dyrektora szkoły

  ;stanowiska dyrektora szkoły i nie ma przewidzianego żadnego okresu przejściowego dla uzupełnienia powyższych warunków. dyrektor szkoły, szkoła, powierzenie, warunki, wymagania, (...)

 • Dyrektor szkoły będący nauczycielem

  dyrektor szkoły będący jednocześnie nauczycielem nie jest pracownikiem samorządowym: „Akt powierzenia nauczycielowi stanowiska dyrektora szkoły i odwołanie z tego (...)

 • Nadchodzą europejskie standardy dojścia do urzędu sędziego

  ;rych istnieją centralne szkoły sądownictwa, ich absolwenci mają zagwarantowane stanowiska sędziów, zazwyczaj po okresie zajmowania stanowiska asesora. W Polsce ma być podobnie.   Ustawa

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  , z 2000 r. Nr 120, poz. 1268, z 2001 r. Nr 110, poz. 1189, z 2002 r. Nr 89, poz. 804 i Nr 169, poz. 1387 oraz z 2003 r. Nr 137, poz. 1302). 3. Jeżeli podmiot posiada (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  skazanego lub wykonywanie przez niego pracy zarobkowej z przyczyn związanych z funkcjonowaniem zakładu karnego, a zwłaszcza z jego bezpieczeństwem. O cofnięciu zgody powiadamia się pisemnie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Oświadczenie o Kontynuacji alimentów po 18 roku życia

  Witam potrzebuje pomocy z napisaniem oświadczenia do komornika w celu kontynuacji egzekucji alimentów. Dodam że się uczę w szkole zawodowej i samo (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Wyprawka szkolna

  Jestem bezrobotną matką samotnie wychowyjącą dziecko niepełnosprawne (orzeczenie o niepełnosprawności z powodu ADHD), dochód na członka rodziny (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane