Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Moc dowodowa protokołu zdawczo-odbiorczego

  chcąc odebrać meble i wyposażenie. Spisaliśmy protokół zdawczo/odbiorczy o następującej treści (tak sobie zażyczyli): Protokół zdawczo/odbiorczy przekazania (...)

 • Protokół zdawczo-odbiorczy

  się o tym również znaleźć wzmianka w protokole. W praktyce do tego typu protokołu często dołączane są zdjecia wykonane w dniu przekazania lokalu kupującemu. protokół zdawczo-odbiorczy, (...)

 • Najem lokali użytkowych

  Charakterystyka najmu lokalu użytkowego Umowa najmu lokalu użytkowego uregulowana jest w Kodeksie cywilnym i nie mają do niej zastosowania przepisy ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku (...)

 • Porada prawna na temat wzór protokół zdawczo odbiorczy lokalu użytkowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór protokół zdawczo odbiorczy lokalu użytkowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obiecanie zawarcia umowy a umowa przedwstępna

  zajmowany w oparciu o tytuł np. najmu czy bezprawnie właściciel może żądać eksmisji albo po rozwiązaniu umowy albo ze skutkiem natychmiastowym. Protokół zdawczo-odbiorczy to najprościej (...)

 • Środki ochrony własności

  oraz podpisany protokół zdawczoodbiorczy. Może Pan zatem zgłosić organom ścigania popełnienie przez lokatora przestępstwa naruszenia miru domowego z art. 193 kk. Natomiast (...)

 • Wada oświadczenia woli o rozwiązaniu umowy

  1.05.2010r. Zobowiązuję się pospisywać liczniki i uregulować wszystkie opłaty oraz protokół zdawczo-odbiorczy”. Budynek w stanie dobrym bez uwag. Kaucja rozliczona w całości. (...)

 • Rozliczenia roczne w razie zmiany właściciela

  zdawczo - odbiorczy mieszkania, gdzie ujawnia się stan liczników. W administracji nieruchomości następuje rozliczenie "starego" właściciela. W razie niedopłaty musi on ją uiścić, w razie (...)

 • Przekazanie mieszkania w dniu jego kupna

  . Strony obowiązek taki mogą jednak przewidzieć w umowie przedwstępnej. W każdym razie przy przekazywaniu mieszkania warto sporządzić protokół zdawczoodbiorczy, który pozwoli (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • protokół zdawczo-odbiorczy

  witam mam prośbę czy ktos zna stronę www, na ktorej znajde wzór protokołu zdawczo-odbiorczego jaki nalezy sporzadzic przy przekazaniu mieszkania zakupionego (...)

 • Nieprawidłowo naliczona należność

  Witam, mam problem z Administracją Domów Komunalnych w Warszawie. Sprawa dotyczy licznika wody w ubikacji (na korytarzu) w wynajmowanym przeze mnie lokalu (...)

 • Wypowiedzenie umowy, podejrzeany właściciel

  Witam bardzo serdecznie Chciałbym zwrócić się o pomoc prawną. W lipcu tego roku wynajęliśmy mieszkanie w kamienicy wraz z 5 kolegami, również (...)

 • Mieszkanie z zasobu mieszkaniowego miasta

  Witam zwracam się z prośbą o pomoc/poradę do forumowiczów w bardzo zawiłej sprawie. Jestem jednym z lokatorów kamienicy w której dosłownie dzieją (...)

 • do kiedy można zgłaszać?

  witam, 28 sierpnia dostalismy wypowiedzenie umowy najmu z zachowaniem terminu 30-dniowego, poniewaz mieszkanie znalezlizmy nowe szybciej, to wyprowadzilismy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane