Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wzór pozwu o podwyższenie alimentów

  alimentów, w przeciwieństwie do pozwu o obniżenie alimentów, korzysta z ustawowego zwolnienia od kosztów sądowych. Poniżej podajemy wzór pozwu o podwyższenie alimentów. wzór (...)

 • Pozew o ustalenie, że obowiązek alimentacyjny wygasł

  samodzielności. Poniżej podajemy wzór pozwu o ustalenie, że obowiązek alimentacyjny wygasł. Wzór pozwu, pozew o ustalenie, obowiązek alimentacyjny wygasł, wygaśnięcie obowiązku (...)

 • Pozew o alimenty na rzecz dziecka

  wolny od opłat. Wzór takiego pozwu o alimenty podajemy poniżej. wzór pozwu o alimenty, pozew o alimenty, rodzic, matka, ojciec, dzieci, dziecko, obowiązek alimentacyjny, rodzice

 • Porada prawna na temat wzór pozwu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór pozwu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwód a zniesienie wspólności majątkowej

  Proszę o wzór pozwu rozwodowego. Jak ustanowić rozdzielność majątkową (małżeńską)? Małżonkowie, których łączy wspólność majątkowa mogą ją znieść na dwa sposoby: na podstawie (...)

 • Postępowanie nakazowe a upominawcze

  pozwu trzeba dołączyć informacje na temat wszystkich wspólników spółki cywilnej w tamtym czasie np. wyciąg z ewidencji? Czy potrzeba dołączyć odpisy wszystkich dokumentów poświadczonych z oryginałem (...)

 • Alimenty dla byłej żony

  ostatnio nie jest w stanie, bo sama się pochorowała) i MOP’s. Proszę, jeżeli mi to prawo przysługuje, o wzór pisma lub informację, gdzie taki wzór znajdę. Możliwość żądania środków (...)

 • Podstawa prawna przestępstwa zniesławienia

  Na jakie paragrafy KK można się powołać w składaniu pozwu o zniesławienie? Jakie informacje muszą być w pozwie zawarte (ewentualnie wzór pozwu)? Kodeks karny reguluje ściganie tego (...)

 • Pozew o eksmisję

  rodziny najemcy? Te problemy rozwiąże nasz wzór pozwu! najem, zwłoka, czynsz, wypowiedzenie, eksmisja, opróżnienie lokalu, umowa najmu, pozew o eksmisję, lokal socjalny, żona, dzieci, zaległości (...)

 • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka

  Gdzie znajdę wzór pozwu o alimenty, który musi sporządzić pełnoletni syn (18 lat, uczy się w liceum)? Alimenty zostały zasądzone przy rozwodzie, ale ojciec dziecka uchyla się od ich płacenia (...)

 • Ustanie prawa dziecka do alimentów

  dziecko  Wzór pozwu, który może być pomocny w tej sprawie, można znaleźć na stronie Pozew o obniżenie alimentów

 • Pozew na urzędowym formularzu

  upominawczym nakaz zapłaty nie może być wydany a także gdy nakaz został wydany, lecz pozwany wniósł zarzuty lub sprzeciw. Pozew wnosi się na formularzu P-pozew. Jest tylko jeden wzór pozwu. (...)

 • Odszkodowanie za niesłuszne zatrzymanie

  muszę? Czy są i jakieś opłaty sądowe od pozwu - kwoty roszczonej - jakie? Czy mogę liczyć na zwolnienie z kosztów, jeżeli nie mam dochodów? Czy jest wzór pozwu o odszkodowanie za (...)

 • Powództwo przeciwegzekucyjne

  dowód odpis postanowienia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku po rodzicach (i załączyć ten odpis do pozwu)Powyższe nie stanowi jednak dowodu, że konkretne rzeczy wchodziły w skład spadku, a (...)

 • Pozew o zapłatę odszkodowania od pracownika

  wzór pozwu o zapłatę odszkodowania z tytułu powstania niedoboru w powierzonym pracownikowi mieniu. pozew, odszkodowanie, umowa, pracownik, pracodawca, powierzone mienie, niedobór, brak

 • Rozwód a nieobecność męża

  . Jeżeli chce się Pan/i rozwieść należy wnieść pozew rozwodowy na zasadach ogólnych (wzór pozwu dostępny jest na naszych stronach), w którym należy zaznaczyć, że nie podaje Pan/i miejsca (...)

 • Ustalenie ojcostwa niezbędne dla nadania nazwiska

  , które mogą okazać się konieczne w trakcie postępowania sądowego) znajdzie Pani w artykule – Sądowe ustalenie ojcostwa. Wzór pozwu o ustalenie ojcostwa dostępny jest na stronach naszego (...)

 • Wzór pozwu o alimenty dla studenta

  jednego z rodziców jak i obojga. W pozwie należy udowodnić wydatki, jakie są ponoszone przez pełnoletniego - najlepiej rachunkami czy paragonami. alimenty, student, pozew, wzór

 • Opróżnienie mieszkania przez "byłego" najemcę

  ). Jeśli lokatorzy nie opróżnią mieszkania właściciel może skierować do sądu pozew o eksmisję. Wzór takiego pozwu można znaleźć na naszej stronie internetowej. Uzyskanie wyroku w sprawie (...)

 • Ustalenie ojcostwa obcokrajowca i alimenty

  znajduje. Na naszych stronach znajduje się wzór odpowiedniego pozwu: Pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty Więcej informacji na powyższy temat zawiera artykuł Sądowe ustalenie (...)

 • Wzór pozwu o zapłatę odszkodowania z umowy ubezpieczenia OC

  Z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych przysługuje odszkodowanie, jeżeli posiadacz lub kierujący pojazdem mechanicznym są obowiązani do odszkodowania za wyrządzoną w związku z ruchem tego (...)

 • Cofnięcie pozwu po sprzeciwie

  Cofnięcie pozwu Cofnięcie pozwu może nastąpić w całości, gdy powód rezygnuje z ochrony prawnej wszystkich (i w całej wysokości) roszczeń zgłoszonych w pozwie. Cofnięcie pozwu może (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  wniosek składa strona, o której mowa w art. 117 § 1. § 6. Minister Sprawiedliwości określi, w drodze rozporządzenia, wzór oświadczenia o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania, (...)

 • Eksmisja byłej żony

  eksmisję. Prosimy także o zapoznanie się z odpowiedzią. Na naszych stronach zamieszczony jest ponadto wzór Pozew o eksmisję  wspólne mieszkanie, wymeldowanie, eksmisja, wyprowadzka, opuszczenie

 • Zmiany w kosztach sądowych

  katalog spraw, w których pobierane są określone opłaty stałe na pozwy w sprawach:  prawa z rejestracji wzoru przemysłowego, prawa ochronnego na wzór użytkowy, prawa ochronnego na znak towarowy, (...)

 • Cofnięcie pozwu rozwodowego

  na to potrzebna zgoda małżonka pozwanego. By wycofać pozew, należy do sądu skierować pismo. Wzór takiego pisma można znaleźć na stronach naszego serwisu. Cofnięcie pozwu spowoduje umorzenie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)

 • Pozew rozwodowy - wzór...

  Witam! Mam pytanie dotyczące wzoru pozwu rozwodowego. Znalazłam w Internecie wzór (a nawet kilka). I tak sobie myślę, czy jeżeli został złożony (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane