Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego

  , skarga o wznowienie postępowania powinna odpowiadać warunkom pozwu - pod względem warunków pisma procesowego wszczynającego postępowanie, a w szczególności może, oprócz części

 • Wezwanie do wykupienia weksla- wzór

  , przewodniczący wzywa powoda do ich złożenia pod rygorem zwrotu pozwu na podstawie art. 130. (tak: art. 485 § 4 k.p.c.). Każde pismo procesowe powinno zawierać (tak: art. 126 § 1 k.p.c.): 1) (...)

 • Pozew o wypłatę wynagrodzenia za świadczenie pracy w godzinach nadliczbowych

  będzie złożenie pozwu do sądu, którego wzór zamieszczamy. pozew o naruszenie czasu pracy, czas pracy, godziny nadliczbowe, nadgodziny, naruszenie

 • Porada prawna na temat wzór pozwu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór pozwu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dane uzupełniające dotyczące stron i pełnomocników - formularz "DS"

  cywilnym. Niniejszy bezpłatny wzór zawiera niewypełniony formularz. pełnomocnik, strona, proces, nakaz, dane uzupełniające, pozew, pisma procesowe, formularz

 • Powództwo o zwolnienie przedmiotu z egzekucji

  . Nie ma obowiązku wnoszenia takiego pozwu na urzędowym formularzu. egzekucja, przedmiot, samochód, rzecz, zajęcie, własność, cudza, osoba trzecia, zwolnienie, powództwo, powództwo ekscydencyjne

 • Przebieg postępowania upominawczego

  postępowaniu upominawczym oraz merytoryczne rozpatrywanie sprawy od nowa. Sąd obowiązany jest wydać wyrok, w którym albo zasądzi roszczenie zgodnie z żądaniem pozwu, albo powództwo oddali. Stąd (...)

 • Niezapłacona faktura VAT

  pojawiać się w sądzie. Więcej informacji zawiera artykuł W jaki sposób możesz uzyskać szybko wyrok przeciwko dłużnikowi? Nakaz zapłaty. Wzór odpowiedniego wniosku znajduje się na stronie Pozew (...)

 • Wgląd do dokumentów księgi wieczystej

  akt księgi dokumentów w celach dowodowych do pozwu o uzgodnienie stanu prawnego księgi wieczystej z rzeczywistym lub może żądać odpisów tych dokumentów? Jeżeli tak, to co należy złożyć (wzór (...)

 • Dochodzenie zwrotu przedmiotu pożyczki

  o zapłatę. Najbardziej zbliżony wzór w naszym serwisie to pozew o zapłatę zachowku. Od pozwu sąd pobierze wpis ok. 7% wartości dochodzonej kwoty (dokładną wysokość wpisu można ustalić (...)

 • Zarzuty w postępowaniu nakazowym

  utraty należy zgłosić przed wdaniem się w spór, oraz pozostałe zarzuty przeciwko żądaniu pozwu, a także wszystkie okoliczności faktyczne i dowody na ich potwierdzenie. Pismo zawierające zarzuty (...)

 • Pozew o nadmierne odsetki

  , iż ich powołanie w pozwie nie było możliwe albo że potrzeba powołania wynikła później. Powód powinien dołączyć do pozwu odpis reklamacji lub wezwania do dobrowolnego spełnienia żądania i (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)

 • Pozew rozwodowy - wzór...

  Witam! Mam pytanie dotyczące wzoru pozwu rozwodowego. Znalazłam w Internecie wzór (a nawet kilka). I tak sobie myślę, czy jeżeli został złożony (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane