Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania cywilnego

  wniosek składa strona, o której mowa w art. 117 § 1. § 6. Minister Sprawiedliwości określi, w drodze rozporządzenia, wzór oświadczenia o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania, (...)

 • Cofnięcie pozwu po sprzeciwie

  Cofnięcie pozwu Cofnięcie pozwu może nastąpić w całości, gdy powód rezygnuje z ochrony prawnej wszystkich (i w całej wysokości) roszczeń zgłoszonych w pozwie. Cofnięcie pozwu może (...)

 • Postępowanie nakazowe a upominawcze

  , istniejącej w chwili powstania zobowiązania. Ponoszą oni solidarną odpowiedzialność za zobowiązania spółki. Wierzyciel może wybrać, czy chce wnieść pozew przeciwko wszystkim wspólnikom, niektórym (...)

 • Porada prawna na temat wzór pozwu przeciwko pzu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór pozwu przeciwko pzu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Powództwo przeciwegzekucyjne

  dowód odpis postanowienia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku po rodzicach (i załączyć ten odpis do pozwu)Powyższe nie stanowi jednak dowodu, że konkretne rzeczy wchodziły w skład spadku, a (...)

 • Podstawa prawna przestępstwa zniesławienia

  Na jakie paragrafy KK można się powołać w składaniu pozwu o zniesławienie? Jakie informacje muszą być w pozwie zawarte (ewentualnie wzór pozwu)? Kodeks karny reguluje ściganie tego (...)

 • Wezwanie do wykupienia weksla- wzór

  wykonanie nakazu. Przepisy o ograniczeniu wykonalności w sprawach przeciwko Skarbowi Państwa stosuje się odpowiednio. (tak: art. 492 § 3 k.p.c.). Wynika więc z tego, że nie ma konieczności oczekiwania (...)

 • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka

  Gdzie znajdę wzór pozwu o alimenty, który musi sporządzić pełnoletni syn (18 lat, uczy się w liceum)? Alimenty zostały zasądzone przy rozwodzie, ale ojciec dziecka uchyla się od ich płacenia (...)

 • Przebieg postępowania upominawczego

  postępowaniu upominawczym oraz merytoryczne rozpatrywanie sprawy od nowa. Sąd obowiązany jest wydać wyrok, w którym albo zasądzi roszczenie zgodnie z żądaniem pozwu, albo powództwo oddali. Stąd (...)

 • Niezapłacona faktura VAT

  pojawiać się w sądzie. Więcej informacji zawiera artykuł W jaki sposób możesz uzyskać szybko wyrok przeciwko dłużnikowi? Nakaz zapłaty. Wzór odpowiedniego wniosku znajduje się na stronie (...)

 • Zarzuty w postępowaniu nakazowym

  utraty należy zgłosić przed wdaniem się w spór, oraz pozostałe zarzuty przeciwko żądaniu pozwu, a także wszystkie okoliczności faktyczne i dowody na ich potwierdzenie. Pismo zawierające (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane