Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pozostaje w związku z działalnością tego zakładu lub oddziału.Art. 34. Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, (...)

 • Opłata w postępowaniu upominawczym-zwrot pozwu

  ) jest wszak błędnym wyliczeniem. Czy mogę kwestionować jedynie samo zarządzenie o zwrocie pozwu i jak, czy: wnosząc o przywrócenie terminu do dokonania brakującej opłaty do wpisu wyliczonego (...)

 • Rozwód a zniesienie wspólności majątkowej

  majątkowej.  Małżonek powinien wnieść dwa pozwy: o rozwód do sądu okręgowego i o zniesienie wspólności do sądu rejonowego tylko wtedy, gdy chce znieść wspólność z datą wcześniejszą (...)

 • Porada prawna na temat wzór pozwu o zwrot pieniędzy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór pozwu o zwrot pieniędzy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Termin przedawnienia roszczenia o zwrot pożyczki oraz miejsce złożenia powództwa

  Jaki jest termin przedawnienia roszczeń o zwrot pożyczki i jak należy wnieść powództwo o to roszczenie? Termin przedawnienia roszczenia o zwrot pożyczki wynosi dziesięć (...)

 • Spory w elektronicznym postępowaniu upominawczym

  roszczenie o wydanie książki a nie zwrot pieniędzy. Roszczenie o zwrot pieniędzy będzie Panu przysługiwało w sytuacji np. odstąpienia od umowy. Zakładając, że (...)

 • Zwrot uiszczonego wpisu przed złożeniem pozwu

  ostatecznie, wobec zapłaty żądanej ceny, nie został wniesiony. Odzyskanie w ten sposób wniesionych pieniędzy może być utrudnione, a to ze względu na fakt, że pomiędzy zwrotem Panu pisma, (...)

 • Jak dochodzić zwrotu pożyczki

  wypowiedzenie powinno być dokonane z zachowaniem tej formy (por. art. 720 § 2 i art. 77). Także wytoczenie powództwa o zwrot pożyczki ma moc wypowiedzenia, przy czym od chwili doręczenia (...)

 • Umowa pożyczki bez potwierdzenia odbioru kwoty

  jeszcze, że pieniądze zostały wydane pożyczającemu. W związku z tym brak pokwitowania odbioru pieniędzy przez pożyczkobiorcę może spowodować oddalenie pozwu o zwrot pożyczki (...)

 • Tryb zwykły i upominawczy

  Składam pozew do sądu gospodarczego o zwrot pieniędzy od leasingodawcy, który nie rozliczył się ze mną z umowy leasingowej po jej zakończeniu, tj. wziął pieniądze za skradziony samochód (...)

 • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka

  Gdzie znajdę wzór pozwu o alimenty, który musi sporządzić pełnoletni syn (18 lat, uczy się w liceum)? Alimenty zostały zasądzone przy rozwodzie, ale ojciec dziecka uchyla się od ich (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane