Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  ;rym wykonano usługę. Biorąc pod uwagę, że usługę tę należy uznać za wykonaną z upływem każdego okresu, do którego odnoszą się płatności (rozliczenia), faktura (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  których mowa w § 1. Art. 123a. § 1. Za prace porządkowe oraz pomocnicze wykonywane na rzecz jednostek organizacyjnych Służby Więziennej lub za prace porządkowe na rzecz samorządu terytorialnego, (...)

 • Kiedy można uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym?

  dochodzenie świadczenia pieniężnego. Można w ten sposób uzyskać zapłatę np. za dostarczony towar lub wykonaną usługę, za czynsz najmu itp. w sytuacjach, gdy wierzyciel (...)

 • Porada prawna na temat wzór potwierdzenie odbioru pieniędzy za wykonaną usługę

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór potwierdzenie odbioru pieniędzy za wykonaną usługę, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Upoważnienie do wykonywania czynności w lokalu

  powtórnej zapłaty za wykonaną na jego rzecz usługę. Przedsiębiorca natomiast winien we własnym zakresie wyegzekwować sumę pobraną na poczet wykonanej przez siebie usługi od osoby, (...)

 • Rekompensata dla klientów usługi multipakiet tp

  odliczenia.Na Telekomunikacji Polskiej S.A. ciąży obowiązek wystawienia faktury za wykonaną usługę, w tym przypadku usługę pakietową, jaką jest usługa multipakiet tp, jednakże (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  zapłaty za świadczenie, które spełnia za dającego zlecenie, oraz do przyjmowania dla niego świadczeń, za które płaci, jak również do odbierania zawiadomień o wadach (...)

 • Data wykonania usług budowlanych

  odbioru przedmiotu umowy. W zdecydowanej większości przypadków właśnie datę odbioru przedmiotu umowy należy utożsamiać z datą wykonania usługi. Najczęściej nie można uznać usługi za (...)

 • Tylko do dzisiaj czas na przekazanie pracownikom PIT-11

  obciążało przedsiębiorcę. Warto więc i w tym przypadku uzyskać oraz zachować potwierdzenie odbioru przez pracownika. Katarzyna Rola-Stężycka, Tax Care

 • Wymóg potwierdzenia dla celów VAT odbioru faktury korygującej przez kontrahenta niezgodny z Konstytucją

  podstawę opodatkowania ze względu na okoliczności, na które podatnik-sprzedawca nie ma wpływu. Przepis ten nie formułuje wyłącznie porządkowej powinności posiadania potwierdzenia odbioru faktury (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  dotyczące wniosku i załączników zostaną usunięte niezwłocznie po wystawieniu potwierdzenia złożenia wniosku. Wniosek wysłany za pośrednictwem PUE ZUS zostanie przekazany za pośrednictwem (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pracy wartość przedmiotu sporu stanowi, przy umowach na czas określony - suma wynagrodzenia za pracę za okres sporny, lecz nie więcej niż za rok, a przy umowach na czas nieokreślony (...)

 • Sprzedaż zdalna w przepisach UE

  podróżne przy zakupie biletu lotniczego. Opłaty za określone sposoby płatności Jeżeli sprzedawca chce pobierać od konsumenta opłaty za korzystanie z konkretnego sposobu płatności, (...)

 • Przedsądowe dochodzenie należności

  Chodzi o zaległość w zapłacie za wykonaną usługę wg pisemnej umowy, podpisanej przez obydwie strony. Faktura była wystawiona w lutym (bez podpisu odbiorcy/nabywcy), spóźnienie z płatnością (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  wykonanie, w tym również wynagradzanych za pośrednictwem organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi.3b. Za zgodą naczelnika urzędu skarbowego, właściwego (...)

 • Wyrok a brak podpisu na fakturze korygującej

  W roku 2008 dłużnik nie zapłacił należności za wykonaną usługę w 2007 roku i sprawę skierowano na drogę postępowania sądowego. Wydany został wyrok, ale z uwagi na sprzeciw dłużnika (...)

 • Długi spółki komandytowej

  FV została wystawiona 22.02.2005 w wysokości 1000 zł netto, zgodnie z umową za wykonaną usługę pewnej restauracji. Została potwierdzona podpisem osoby upoważnionej - komplementariusza (...)

 • Konsekwencje zawarcia umowy sprzedaży - opinia prawna

  , kierowca zabrał papier i zamiast wyładować towar odjechał. Zostałem z fakturą (zawierającą błędny NIP), za którą jego zwierzchnicy chcą pieniędzy. Kiedy faktura VAT nie jest dla (...)

 • Będzie wielka reforma procesu cywilnego!

  sędziego. Sankcje za przewlekanie postępowań W przypadkach celowego przewlekania postępowań, np. o zwrot należności za wadliwy towar lub źle wykonaną usługę, będzie można (...)

 • Kradzież w firmie a zwolnienie dyscyplinarne

  płacili z opóźnieniem i nie zawsze za całą fakturę. Po jakimś czasie sprawa wyszła na jaw ponieważ firma zaczęła domagać się pieniędzy za rzekomo niezapłacone faktury. Odbiorcy (...)

 • Od fundamentu aż po dach, czyli jak wybudować swój dom zgodnie z prawem

  , potwierdzenie, zgodnie z odrębnymi przepisami, odbioru wykonanych przyłączy; kopię świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, z wyłączeniem budynków: podlegających ochronie (...)

 • Reforma postępowania cywilnego

  postępowań, np. o zwrot należności za wadliwy towar lub źle wykonaną usługę, będzie można zasądzić wobec strony stosującej wybiegi prawne nawet dwukrotnie wyższe odsetki od zasądzonej (...)

 • Reklamcja nienależycie wykonanej usługi

  podana na metce. Pralnia może uwolnić się od odpowiedzialności za wadliwie wykonaną usługę, jeśli wykaże, że wyprała żakiet zgodnie z informacją zamieszczoną na metce. Wówczas (...)

 • Roszczenia z tytułu niezgodności towaru z umową

  się do reklamacji przez sprzedawcę) wskazane jest uwzględnienie na potwierdzeniu daty przyjęcia reklamacji. Inną formą może być wysłanie zgłoszenia poleconym listem za zwrotnym potwierdzeniem odbioru

 • Jak zarejestrować swoje dziecko online?

  .  Od 1 czerwca na stronie www.obywatel.gov.pl można wybrać usługę rejestracji narodzin. Po zalogowaniu, system poprosi Cię o potwierdzenie, że jesteś matką/ojcem dziecka. (...)

 • Przelew na inne konto niż sprzedawcy na fakturze

  Faktura VAT jest wystawiana za wykonaną usługę firmie B, przez firmę A. Natomiast przelew jest dokonywany przez firmę B, nie na konto firmy A, lecz na konto innej firmy C, która nie jest (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • PILNE! Spór o częściowo wykonaną usługę

  Witam serdecznie, W zeszłym roku prowadziłem działalność gospodarczą związaną z wynajmem przenośnych nośników reklamowych (tylko i wyłącznie (...)

 • Wezwanie do zapłaty - list zwykły

  Otrzymałem wezwanie do zapłaty za przesyłki, których nie dostałem (w ramach promocji wypełniłem kupon, w którym pod miejscem na podpis zamieszczono (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane