Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ekwiwalent za pranie odzieży roboczej

  W zakładzie pracy pracodawca wypłaca pracownikom ekwiwalent za odzież roboczą. Teraz pracownicy złożyli wniosek o wypłacenie im ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej. (...)

 • Kodeks pracy (art. 207-305)

  użytkowe, oraz zapewnić odpowiednio ich pranie, konserwację, naprawę, odpylanie i odkażanie.§ 3. Jeżeli pracodawca nie może zapewnić prania odzieży roboczej, czynności te mogą (...)

 • Setki tysięcy złotych wyegzekwowanych przez inspektorów

  niewypłaconego wynagrodzenie zasadniczego za pracę za październik 2007 r. 32 pracownikom, niewypłacenia ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy pracownikowi, niewypłacenia (...)

 • Opinia prawna na temat wzór podania o weypłatę ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór podania o weypłatę ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek i składka ZUS od ekwiwalentu za pranie

  i higienie pracy oraz ekwiwalenty za te świadczenia, a także ekwiwalenty pieniężne za pranie odzieży roboczej. Zatem za ten ekwiwalent nie jest naliczana składka. Zgodnie (...)

 • Odzież ochronna i robocza

  przedstawicielstwem. Spory o ekwiwalent pieniężny za używanie przez pracownika własnej odzieży i obuwia roboczego są sporami ze stosunku pracy, dlatego roszczeń o ten ekwiwalent (...)

 • Ekwiwalent za odzież zamiast wynagrodzenia

  ). Wysokość ekwiwalentu za używanie odzieży prywatnej jako ubioru służbowego na dany rok określa Zarząd zarządzeniem. W związku z powyższym dokonano obniżki podstawy wynagrodzenia (...)

 • Ekwiwalent za używanie własnej odzieży w pracy

  odzież ochronną? Zasady przyznawania pracownikom odzieży roboczej oraz ustalanie ekwiwalentu za używanie własnej odzieży określają przepisy prawa pracy. Zgodnie z art. (...)

 • Podstawa wymiaru Twojej składki na ubezpieczenie społeczne - sprawdź ile wynosi i jak ją ustalić

  higienie pracy oraz ekwiwalenty za te świadczenia wypłacane zgodnie z przepisami wydanymi przez Radę Ministrów lub właściwego ministra, a także ekwiwalenty pieniężne za pranie (...)

 • Ekwiwalent pieniężny za używanie odzieży i obuwia

  zapewnić odpowiednio ich pranie, konserwację, naprawę, odpylanie i odkażanie odzieży i obuwia roboczego. Jeżeli pracodawca nie może zapewnić prania odzieży roboczej, czynności (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  rachunek. 11. Wynagrodzenie za czas płatnych urlopów, o których mowa w ust. 1-5, oblicza się jak wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy. 12. Szczegółowe zasady i tryb (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Pracodawca a pracwonik

  witam Mam pytanie czy obowiązkiem pracodawcy jest zapłata za pranie i naprwę ubrań roboczych czy należy to do naszych obowiązków-pracowników? z (...)

 • Obuwie robocze

  Witam, Wiem, że kwestia obuwia i odzieży roboczej była już tutaj kilkukrotnie poruszana, ale mój przypadek jest inny. Pracuję w pewnej znanej restauracji, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane