Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  . Wypowiedzenie wysokości czynszu albo innych opłat za używanie lokalu powinno być pod rygorem nieważności dokonane na piśmie. 4. Podwyżka w wyniku której wysokość czynszu (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić.

  . Wypowiedzenie wysokości czynszu albo innych opłat za używanie lokalu powinno być pod rygorem nieważności dokonane na piśmie.  4. Podwyżka w wyniku której wysokość czynszu (...)

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych

  przysługujących lub rozliczanych za jej pośrednictwem należności za zajmowany lokal mieszkalny.  4. Pobierający należności za lokale mieszkalne ma obowiązek niezwłocznego (...)

 • Porada prawna na temat wzór pismo o obniżenie czynszu za lokal

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór pismo o obniżenie czynszu za lokal, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pozostaje w związku z działalnością tego zakładu lub oddziału.Art. 34. Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  . Roszczenie o obniżenie czynszu z powodu wad rzeczy najętej, jak również uprawnienie do niezwłocznego wypowiedzenia najmu nie przysługuje najemcy, jeżeli w chwili zawarcia umowy (...)

 • Ochrona najemcy przed wynajmującym

  się w barze). W odpowiedzi najemca uświadamia wynajmującego listem poleconym za potwierdzeniem odbioru o bezpodstawności wypowiedzenia (brak porozumienia stron), informując równocześnie o (...)

 • Czy można wypowiedzieć umowę najmu lokatorowi bez podania przyczyny?

  , gdyby lokal mieszkalny zajmowały na podstawie odpowiedniej umowy najmu. Zgodnie z treścią art. 18. ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku, o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy (...)

 • Ochrona lokatorów i podwyżki czynszów od nowego roku

  ograniczenia podwyższania czynszu albo innych opłat za używanie lokalu obowiązują? Uchylono też zasadę, iż jeżeli poziom rocznego czynszu lub innych opłat za używanie (...)

 • Właścicielu, sprawdź, jakie masz prawa wobec najemcy

  górną granicę czynszu za lokal zamienny, choćby lokal ten był większy albo o lepszym wyposażeniu technicznym. Niższy standard lokalu zamiennego uzasadnia obniżenie (...)

 • Zmiany w ochronie praw lokatorów?

  czynszu albo innych opłat za używanie lokalu mają obowiązywać? Przewiduje się uchylenie zasady, iż podwyższanie czynszu lub innych opłat za używanie lokalu, z wyjątkiem opłat (...)

 • Prawa lokatora mieszkania komunalnego

  w sytuacji, gdy najemca jest w zwłoce z zapłatą czynszu lub innych opłat za używanie lokalu za co najmniej 3 pełne okresy płatności, wynajmujący może wypowiedzieć mu umowę najmu. (...)

 • Obniżenie czynszu za najem

  Wynajmuję lokal, ale uważam, że czynsz jest za wysoki na dzisiejsze czasy. Czy mogę negocjować z nimi? Czy mogę oddać sprawę do sądu o obniżenie czynszu, czy też ustalenie (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  domowemu, czyniąc uciążliwym korzystanie z innych lokali; jest w zwłoce z zapłatą czynszu lub innych opłat za używanie lokalu co najmniej za trzy pełne okresy płatności pomimo (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu i eksmisja - opinia prawna

  lokatorki. Wysokość odszkodowania uzależniona jest od posiadania uprawnienia lokatorki do lokalu socjalnego lub zamiennego o czym była mowa powyżej. O wysokości odszkodowania orzeknie sąd, (...)

 • Przyczyny obniżenia czynszu

  pozew o obniżenie czynszu. Jeżeli w następstwie samodzielnego obniżenia czynszu wynajmujący wypowie najem i wytoczy sprawę o zapłatę, najemca może złożyć sprzeciw. (...)

 • Prawo do lokalu socjalnego

  czynszu lub innych opłat za używanie lokalu co najmniej za trzy pełne okresy płatności pomimo uprzedzenia go na piśmie o zamiarze wypowiedzenia stosunku prawnego i wyznaczenia (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 1 - 20r)

  na wniosek o zawarcie porozumienia jednostronnego - za zwrotem jednej czwartej wniesionej opłaty;  3) zmienić wniosek o zawarcie porozumienia wielostronnego na wniosek o (...)

 • Eksmisja lokatora, który nie płaci czynszu - opinia prawna

  wypowiedzenia stosunku najmu może być art. 11 ust. 2 pkt 2 powołanej wyżej ustawy. Zgodnie z nim, jeśli lokator jest w zwłoce z zapłatą czynszu lub innych opłat za używanie lokalu co najmniej (...)

 • Zmiana wysokości czynszu najmu

  , jest ona zobowiązana do uiszczenia odszkodowania odpowiadającego wysokości czynszu, który właściciel mógłby otrzymać z tytułu najmu lokalu. Chodzi więc tutaj o wysokość czynszu (...)

 • Czynsz najmu mieszkania

  używania lokalu, za okres od upływu terminu wypowiedzenia. Gdy zaś lokator nie skorzysta z przysługujących mu uprawnień w ciągu 2 miesięcy od dnia wypowiedzenia, jest obowiązany uiszczać czynsz/opłaty (...)

 • Okres zalegania z czynszem a wypowiedzenie - opinia prawna

  Stan faktyczny Najemca w umowie cywilnoprawnej zawartej pod koniec lipca zgodził się na opłatę czynszu za pierwszy miesiąc oraz za kaucje wartości 1 miesiąca czynszu w przeciągu (...)

 • Wady wynajętego lokalu

  znajdującą się w barze). W odpowiedzi najemca uświadamia wynajmującego listem poleconym za potwierdzeniem odbioru o bezpodstawności wypowiedzenia (brak porozumienia stron), informując równocześnie (...)

 • Wady wynajętego lokalu handlowego

  sporu kwestię interpretacji oświadczeń woli oraz wiedzy najemcy o stanie (o wadach) lokalu, może rozstrzygnąć sąd. wady, najem, umowa najmu, wynajęcie, lokal handlowy, obniżenie (...)

 • Umowa najmu lokalu pod działalność gospodarczą

  czynszu, (od stycznia 2006), prosiłem o wystawienie faktur korygujących, ponieważ uważam, że na czas takich remontów wynajmujący powinien zredukować opłatę czynszową, gdyż lokal (...)

 • Czynsz za mieszkanie własnościowe spółdzielcze

  przepisami ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, spółdzielnia ma obowiązek poinformować o zmianie wysokości czynszu. Obowiązek ten wynika z przepisu art. 4 ust. 7 w/w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  Została zawarta umowa na wynajęcie lokalu uzytkowego na okres 5 lat do dnia 31.12.2003. Jak sporzadzić wypowiedzenie umowy najmu lokalu prawnie jeżeli (...)

 • alimenty a możliwości ojca....

  Witam.Potrzebuje porady.Rozeszłam się z ojcem swojego 8 miesięcznego dziecka.Nie mielismy ślubu.Rozchodzac sie zostałam bez środków do życia.Sytuacja (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane