Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowelizacja przepisów o prądzie

  zostanie sfinansowane z opłaty kogeneracyjnej, wyodrębnionej na rachunku za energię elektryczną. W 2019 r. wyniesie ona 1,58 zł za 1 MWh.Wsparcie będzie udzielane maksymalnie (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem pisma do sądu.  Pozwany może korzystać z Internetu, jednakże dopóki nie wniesie pisma drogą elektroniczną, może składać pisma (...)

 • Przeciwdziałanie podwyżkom cen prądu

  . Nowelizacja zakłada zatem ustabilizowanie ceny sprzedaży energii elektrycznej dla odbiorców końcowych w 2019 r., poprzez obniżenie podatków i opłat dotychczas funkcjonujących w rachunku (...)

 • Porada prawna na temat wzór pisma reklamacja rachunku za energię elektryczną

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór pisma reklamacja rachunku za energię elektryczną, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przed wakacjami - zabezpiecz mieszkanie

  . ##baner## Co odbiorca energii powinien wiedzieć przed wyjazdem na urlop? Ureguluj rachunki za energię elektryczną i gaz Urząd Regulacji Energetyki przypomniał, że ważne jest, aby (...)

 • O czym konsument energii i gazu powinien pamiętać przed wyjazdem na urlop?

  świeciło się w pomieszczeniu, w którym nikogo nie ma. Jest to jeden z najprostszych sposobów oszczędzania energii elektrycznej. Ureguluj rachunki za energię elektryczną (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pracy wartość przedmiotu sporu stanowi, przy umowach na czas określony - suma wynagrodzenia za pracę za okres sporny, lecz nie więcej niż za rok, a przy umowach na czas nieokreślony (...)

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych

  , wydatki poniesione z tytułu:1) ubezpieczeń, podatku od nieruchomości, opłat za wieczyste użytkowanie gruntów,2) opłat za gaz przewodowy, energię elektryczną, dostarczane (...)

 • Udokumentowanie najmu i mediów

  Firma wynajmuje powierzchnię pod tablicę reklamową od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej. Płaciła za czynsz i za zużytą energię elektryczną, a nie otrzymywała (...)

 • Za co płacisz w rachunku za ogrzewanie, prąd i gaz?

  za energię zużytą w sezonie grzewczym ma zapłacić cały blok (wspólnota, spółdzielnia) i to właśnie one (blok, spółdzielnia czy też wspólnota) wylicza, ile przypada (...)

 • Wymontowanie licznika przez zakład energetyczny

  . Zgodnie z prawem energetycznym, przedsiębiorstwo energetyczne może wstrzymać dostarczanie energii elektrycznej w przypadku, gdy odbiorca zwleka z zapłatą za pobraną energię elektryczną (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  ona połączona z inną rzeczą. Za produkt uważa się także zwierzęta i energię elektryczną. § 3. Niebezpieczny jest produkt nie zapewniający bezpieczeństwa, jakiego można oczekiwać, (...)

 • Jak i gdzie złożyć reklamację telekomunikacyjną?

  operator uznał Twoją reklamację za zasadną, określenie wysokości kwoty i terminu wpłaty na Twoje konto - jeśli operator uznał Twój wniosek o odszkodowanie za zasadny, pouczenie o wyczerpaniu (...)

 • Wniesienie reklamacji na usługi telekomunikacji

  telekomunikacja nie może obciążyc Pana żadnymi dodatkowymi świadczeniami za zwłokę. Ma Pan także możliwość wszczęcia postępowania reklamacyjnego, gdyż niedostarczenie rachunku, uniemożliwijace (...)

 • Problemy związane z umową sprzedaży energii elektrycznej dla wspólnoty - opinia prawna

  cywilnoprawnym co do istnienia bądź nieistnienia należności za pobraną energię elektryczną. Dlatego należy wcześniej przygotować się do ewentualnego procesu, wezwać pismem wysłanym (...)

 • Ciężar dowodowy

  wnoszone w ciągu 12 miesięcy od otrzymaniu rachunku. Reklamacja może być wniesiona w każdej jednostce organizacyjnej operatora. Reklamacja powinna być złożona przez abonenta na piśmie (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  skarbowego, a kopia protokołu trafia do przedsiębiorcy. Jeżeli w chwili zamknięcia firmy nie minęły 3 lata od dnia rozpoczęcia ewidencjonowania sprzedaży towarów lub usług za pomocą konkretnej (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  faktycznie we wspólnym pożyciu małżeńskim z posiadaczem rachunku oszczędnościowo-kredytowego w kasie mieszkaniowej, pod warunkiem przeznaczenia środków zgromadzonych na tym rachunku na cele (...)

 • Energia elektryczna a koszty

  Spółka z o.o. otrzymała we wrześniu fakturę za prąd za miesiąc sierpień. Kiedy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu fakturę za energię elektryczną? Zgodnie (...)

 • Odpowiedź na reklamację

  wyłączeniem nielegalnego poboru energii elektrycznej, przedsiębiorstwo energetyczne zwraca koszty ekspertyzy a także dokonuje korekty należności za dostarczoną energię elektryczną. (...)

 • Administrowanie garażem we wspólnocie

  począwszy od 1.10.2001 r. właściciele miejsc garażowych ponoszą opłaty w wysokości 10 zł za miejsce. Opłaty wprowadzono z tytułu ponoszenia kosztów za energię elektryczną, (...)

 • Dokument księgowy a wpis do księgi przychodów

  związanych z opłatami za czynsz, energię elektryczną, telefon, wodę, gaz i centralne ogrzewanie, w części przypadającej na działalność gospodarczą; podstawą do sporządzenia tego (...)

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  sposób nowa opłata będzie pobierana. Rozważane są dwa warianty – pobieranie opłaty od każdego gospodarstwa domowego lub doliczanie jej do rachunku za energię elektryczną. (...)

 • Kontrola działania licznika energii elektrycznej

  Złożyłam reklamację rachunku za zużytą energię elektryczną, który uważam za zawyżony. W odpowiedzi elektrownia dokonała sprawdzenia poprawności działania licznika, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane