Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najem komunalnego lokalu użytkowego

  Jestem najemcą lokalu użytkowego stanowiącego własność komunalną na podstawie umowy najmu zawartej na czas określony. Po upływie okresu, na jaki była ona zawarta zwróciłem się do magistratu (...)

 • Domniemane przedłużenie najmu

  dokonane na piśmie. Z tego wynika, że można uznać, że np. brak wezwania najemcy do opuszczenia lokalu będzie taka "dorozumianą" zgodą na przedłużenie najmu.   najem, umowa najmu, (...)

 • Umowa najmu mieszkania

  zapoznanie się z odpowiedziami pod tytułem: Umowa najmu lokalu - jak bezpiecznie ją zawrzeć? Podstawowe obowiązki wynajmującego i najemcy Poniżej podajemy link do wzoru umowy najmu: Umowa (...)

 • Opinia prawna na temat wzór pisma o przedłużenie najmu lokalu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór pisma o przedłużenie najmu lokalu , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie stosunku najmu

  doszło do niej w taki sposób by mogła się z tym oświadczeniem zapoznać. Jeśli zatem najemca celowo nie odbiera pism z poczty lub ze skrzynki to można przyjąć, że oświadczenie o wyznaczeniu dodatkowego

 • Likwidacja inwestycji

  udokumentowania likwidacji inwestycji będą wystarczające dokumenty świadczące o braku pozwolenia na prowadzenie apteki, korespondencja z Radą Aptekarską, Umowa Najmu? Zgodnie z art. 22 ust. (...)

 • Pokwitowanie za zapłacony czynsz

  pokwitowanie od wynajmującego z tytułu uregulowanych należności za cały okres najmu mieszkania. Czy wystarczające będzie przedłożenie wynajmującemu przy najbliższej wizycie pisma w formie (...)

 • Skuteczność wypowiedzenia za pomocą e-maila

  W umowie najmu między przedsiębiorcami jest zapis \"Stronom przysługuje prawo wypowiedzenia umowy najmu , na cztery miesiące naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego\". Pismo w sprawie

 • Mieszkanie socjalne a budowa mieszkania

  , należy uznać, iż nie można wypowiedzieć umowy najmu bez wypowiedzenia. Umowa najmu lokalu socjalnego może być zawarta z osobą, która nie ma tytułu prawnego do lokalu i której (...)

 • Umowa najmu lokalu mieszkalnego

  Umowa najmu lokalu mieszkalnego regulowana jest przepisami ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Ustawa (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  W umowie najmu lokalu użytkowego została umieszczona klauzula o terminach wypowiedzenia umowy, mianowicie: Opóźnienie w zapłacie czynszu najmu lub opłat za świadczenia dodatkowe (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • umowa najmu

  Proszę o pomoc!!! Wynajmowałam z koleżanką lokal użytkowy. Przez kilka mc Ona zatrudniała mnie ale później każda miała swoją działalność? (...)

 • Wzór nie przedłużania umowy najmu mieszkania

  Witam, bardzo proszę o szybką pomoc. Potrzebuję wzoru na: nie przedłużanie umowy najmu mieszkania na czas określony. Pani z biura nieruchomości, (...)

 • wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

  Jestem najemcą lokalu mieszkalnego. W stosunek najmu wstąpiłem 1 października 2004r. spisując umowę najmu na okres 3 lat tj. do dnia 30 września (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • pozew o eksmisję

  Szanowni Państwo, mam dwa pytania: 1. Jestem właścicielem mieszkania, które wynająłem na czas określony. W umowie najmu mieszkania znajduje się (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane