Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Domniemane przedłużenie najmu

  dokonane na piśmie. Z tego wynika, że można uznać, że np. brak wezwania najemcy do opuszczenia lokalu będzie taka "dorozumianą" zgodą na przedłużenie najmu.   najem, umowa najmu, (...)

 • Pokwitowanie za zapłacony czynsz

  pokwitowanie od wynajmującego z tytułu uregulowanych należności za cały okres najmu mieszkania. Czy wystarczające będzie przedłożenie wynajmującemu przy najbliższej wizycie pisma w formie (...)

 • Skuteczność wypowiedzenia za pomocą e-maila

  W umowie najmu między przedsiębiorcami jest zapis \"Stronom przysługuje prawo wypowiedzenia umowy najmu , na cztery miesiące naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego\". Pismo w sprawie

 • Porada prawna na temat wzór pisma o przedłużenie najmu lokalu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór pisma o przedłużenie najmu lokalu , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mieszkanie socjalne a budowa mieszkania

  , należy uznać, iż nie można wypowiedzieć umowy najmu bez wypowiedzenia. Umowa najmu lokalu socjalnego może być zawarta z osobą, która nie ma tytułu prawnego do lokalu i której (...)

 • Umowa najmu lokalu mieszkalnego

  Umowa najmu lokalu mieszkalnego regulowana jest przepisami ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Ustawa (...)

 • Tryb postępowania uproszczonego

  stronę do uzupełnienia, bądź poprawienia pisma, a po jego bezskutecznym upływie, przewodniczący zarządzi zwrot pisma. Jeżeli więc umowa dotyczy najmu lokalu mieszkalnego lub (...)

 • Podatek od spadku przy nabyciu kamienicy

  dokonywane częściej niż co 6 miesięcy, a jeżeli poziom rocznego czynszu lub innych opłat za używanie lokalu, z wyłączeniem opłat niezależnych od właściciela, przekracza 3 % wartości odtworzeniowej (...)

 • Podwyższenie stawki czynszu regulowanego

  wykładnią oświadczeń woli, nie można traktować wspomnianego pisma od lokatorów jako wypowiedzenia umowy najmu. Z treści tego pisma wynika bowiem, iż lokatorzy nie wyrażają zastrzeżeń (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców (stan prawny do 31.12.2001)

  przepisy przewidują konieczność uzyskania dodatkowej zgody od właściwego organu na podjęcie pracy określonego rodzaju, to pracodawca musi uzyskać taką zgodę i przedłożyć ją razem z wnioskiem o (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  , oraz do naprawienia szkody, którą druga strona poniosła przez to, że zawarła umowę nie wiedząc o braku umocowania lub o przekroczeniu jego zakresu. Art. 104. Jednostronna czynność (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

  Jestem najemcą lokalu mieszkalnego. W stosunek najmu wstąpiłem 1 października 2004r. spisując umowę najmu na okres 3 lat tj. do dnia 30 września (...)

 • Pozew o eksmisję

  Witam. Proszę bardzo o wzór pozwu o eksmisję, albo chociaż o informacje, które powinny być zawarte w takim piśmie. Musi zawierać oznaczenie sądu, (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  Została zawarta umowa na wynajęcie lokalu uzytkowego na okres 5 lat do dnia 31.12.2003. Jak sporzadzić wypowiedzenie umowy najmu lokalu prawnie jeżeli (...)

 • umowa najmu

  Jestem głownym najemcą mieszkania tbs. Chcę kupić mieszkanie własnościowe dla siebie. W mieszkaniu jest zameldowany mój pełnoletni syn. Czy mogę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane