Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przesunięcie terminu leczenia sanatoryjnego.

  Witam, czy muszę złożyć wniosek do NFZ o przesunięcie terminu leczenia sanatoryjnego? Kwestia kierowania ubezpieczonych na leczenie sanatoryjne (formalnie (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pozostaje w związku z działalnością tego zakładu lub oddziału.Art. 34. Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  , głosuje pierwszy.  Art. 110. Narada i głosowanie nad wyrokiem odbywają się osobno co do winy i kwalifikacji prawnej czynu, co do kary, co do środków karnych oraz co do (...)

 • Porada prawna na temat wzór pisma do nfz o przesunięcie terminu leczenia sanatoryjnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór pisma do nfz o przesunięcie terminu leczenia sanatoryjnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  zmianę okresu próby w sprawach dotyczących wykonywania postanowienia o warunkowym zwolnieniu, 3) składanie wniosków o ustanowienie, rozszerzenie lub zmianę obowiązków w okresie próby, (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  tego, że sprzedawca płaci należny podatek do budżetu państwa, a nie do własnej kieszeni. Jest to również niezbędny warunek do budowania w naszym kraju uczciwej konkurencji. Czy (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  do informacji o sposobie jego stosowania, przechowywania oraz ewentualnych interakcjach z innymi medykamentami. Twoje prawa w szpitalu Masz prawo do informacji o swoich prawach. (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  , której dotyczy wniosek o ubezwłasnowolnienie, do złożenia wykazu majątku należącego do tej osoby oraz do złożenia przyrzeczenia. Przepisy art. 913, 915-917 stosuje się (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  majątkowych podlegających opodatkowaniu, określone w art. 15 ust. 1, zaokrągla się w górę do pełnych złotych, a stawki podatku do pełnych dziesiątek groszy.4. Minister właściwy do (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  dobrowolnie ubezpieczeniem chorobowym albo zapewniającą prawo do świadczeń za okres niezdolności do pracy z powodu choroby;   3) nie nabyła prawa do zasiłku w czasie (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 196 - 254)

  wydanie decyzji o dokonaniu wpisu do rejestru, nie naruszają ustawy i odpowiadają co do formy obowiązującym przepisom.2 [1]. Urząd Patentowy wydaje decyzję o odmowie dokonania (...)

 • Sejm przyjął pakiet kolejkowy. Kolejki do lekarza będą krótsze?

  onkologicznego. Dzięki karcie wszystkie informacje o przebiegu leczenia będą dostępne w jednym miejscu, a wgląd do nich będą mieli wszyscy lekarze zaangażowani w proces diagnostyki (...)

 • E-skierowanie i inne elementy elektronizacji leczenia

  termin przypada w okresie od 7 do 30 dni od terminu zwolnionego. Dodatkowy zakres danych przekazywany do NFZ obejmuje m.in. harmonogram udzielania świadczeń, który zawiera informacje (...)

 • Zwrot pieniędzy za leczenie za granicą. Będą zmiany

  przez pacjentów zwrotu od NFZ kosztów leczenia za granicą. Państwa członkowskie muszą dostosować przepisy krajowe do 25 października 2013. Nowe prawo UE umożliwia korzystanie ze świadczeń (...)

 • Opinia do projektu strategii e-zdrowie Polska na lata 2009 - 2015

  jakość leczenia oraz zwiększy racjonalność publicznych i prywatnych wydatków na leki. Dla wprowadzenia ww. rozwiązań niezbędne będą zmiany w ustawie o świadczeniach zdrowotnych finansowanych (...)

 • E-skierowanie i elektronizacja dokumentacji medycznej

  oczekujących na udzielenie świadczenia. Dążąc do zwiększenia aktualności danych o pierwszym wolnym terminie, nałożono na świadczeniodawców obowiązek przekazywania do (...)

 • Od 1 stycznia 2013 roku u lekarza wystarczy dowód osobisty

  sytuacji wszystko będzie zależało od tego, czy składający oświadczenie wiedział o tym czy też nie posiadał takiej wiedzy. Jeśli w chwili składania oświadczenia o podleganiu ubezpieczeniu, (...)

 • Projekt zmian w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

  ubezpieczenia od kosztów przewiezienia do kraju; koszty transportu byłyby finansowane ze środków znajdujących się w planie finansowym oddziału wojewódzkiego Funduszu, uzupełnienie wytycznych umożliwiających

 • Wypowiedzenie zmieniające

  wniosek o przywrócenie terminu na dokonanie czynności procesowej i jednocześnie (wraz z tym pismem) złożyć w sądzie pozew o niezgodne z prawem wypowiedzenie warunków pracy (...)

 • Nadchodzą zmiany w procedurach podatkowych

  unikania podwójnego opodatkowania Nowością będzie możliwość zwracania się do Ministra Finansów o wydawanie interpretacji co do stosowania umów międzynarodowych o unikaniu (...)

 • Nowelizacja ustawy o Internetowym Koncie Pacjenta

  będzie mógł składać oświadczenie o: upoważnieniu przez siebie innej osoby do dostępu do dokumentacji medycznej, wyrażeniu zgody (lub jej wycofaniu) na udzielanie informacji (...)

 • Postępowanie upadłościowe

  wierzytelność, chociażby była zabezpieczona zastawem lub hipoteką. Do pisma winny być dołączone dokumenty usprawiedliwiające zgłoszenie (wzór zgłoszenia wierzytelności w załącznikach). (...)

 • Wniesienie sprzeciwu po terminie

  argumentem do wnioskowania o rozpatrzenie mojego sprzeciwu? A jeśli tak, to jakie elementy powinno takie zażalenie zawierać lub gdzie można znaleźć wzór lub formularz takiego zażalenia? (...)

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego

  zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia, podstawę wznowienia i jej uzasadnienie, okoliczności stwierdzające zachowanie terminu do wniesienia skargi oraz wniosek o uchylenie lub o (...)

 • Wezwanie do wykupienia weksla- wzór

  uprawomocnienie się nakazu zapłaty z weksla. Po bezskutecznym upływie terminu do zaspokojenia roszczenia (dwa tygodnie od dnia doręczenia nakazu pozwanemu) sprawa może być więc skierowana do (...)

 • Podatek od spadku - Co jest opodatkowane? Jak ustalić wysokość opodatkowania?

  uwagę stosunek spadkobiercy (zapisobiercy) do spadkodawcy. Kogo zaliczyć do jakiej grupy podatkowej? Do grupy I zalicza się małżonka, zstępnych (w tym także przysposobionych i ich (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane