Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kompetencje Inspektora Nadzoru Budowlanego - opinia prawna

  stopnia w stosunku do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego jest wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego, tak więc odwołania od decyzji i postanowień PINB (...)

 • Stwierdzenie nieważności decyzji p.o. PINB

  uprawnienie osoby pełniącej obowiązki powiatowego inspektora nadzoru budowlanego do wydania decyzji administracyjnych. Przede wszystkim w Regulaminie Organizacyjnym Powiatowego (...)

 • Kontrola projektu budowlanego

  budowlanego, który szczegółowo określa kompetencje Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Przewiduje on pewne kompetencje Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (...)

 • Porada prawna na temat wzór odwołanie od decyzji powiatowego inspektora budowlanego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór odwołanie od decyzji powiatowego inspektora budowlanego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  reprezentującemu Skarb Państwa, który staje się wierzycielem obowiązków wynikających z tej decyzji. Art. 26. 1. Od decyzji, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 1, służy odwołanie (...)

 • Wstrzymanie robót budowlanych

  Budowlanego jedynie w postępowaniu odwoławczym. Jednak w wyniku tego postępowania nie otrzymałem żadnej formalnej decyzji, a KPA mówi o tym, że odwoływać można się wyłącznie od (...)

 • Nieprzekazywanie przez organ skarg do WSA

  stanowisko powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Problem pojawia się, gdy nie ma chętnych na objęcie tego stanowiska. Przepisy nie regulują takiej sytuacji, zatem może dojść do (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  wad, albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie od nowa, od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. A jeżeli (...)

 • Inicjatywa wszczęcia postępowania przez INB

  zamierzone odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub warunków pozwolenia na budowę wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę,- wydawanie decyzji w (...)

 • Wstrzymanie wydania decyzji o warunkach zabudowy

  publicznego, zawiadamia się na piśmie. Prosimy także o zapoznanie się z treścią artykułu Odwołanie od decyzji administracyjnej decyzja o warunkach zabudowy terenu, postępowanie administracyjne, (...)

 • Kompetencje inspektora nadzoru budowlanego

  stopnia w stosunku do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego jest wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego. pozwolenie na budowę, legalizacja samowoli budowlanej, inspektor nadzoru (...)

 • Jak pozbyć się słupa z działki albo jak otrzymać za niego odszkodowanie – opinia prawna

  dokumentów, co pozwoli na ich ewentualne wykorzystanie w postępowaniu cywilnym przed sądem cywilnym. Zwrócenie się z tą sprawa do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wcale jednak (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  do spraw orzekania o niepełnosprawności służy odwołanie do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych w terminie 30 dni od dnia doręczenia orzeczenia. Odwołanie wnosi się w trybie analogicznym (...)

 • Status Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego

  do inspektora funkcję pracodawcy w rozumieniu Kodeksu pracy. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego jest pracownikiem starostwa powiatowego. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, (...)

 • Podatek od nieruchomości

  wyłączenie nie nastąpi także w przypadku wydania na podstawie przepisów prawa budowlanego decyzji o rozbiórce obiektu budowlanego wybudowanego bez wymaganego pozwolenia, gdyż jest to (...)

 • Odmowa stwierdzenia nieważności-odwołanie

  strony w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji organu powiatowego, organ wojewódzki jako organ wyższego stopnia nad organem powiatowym, odmówił stwierdzenia nieważności decyzji. (...)

 • Zakończenie budowy obiektu budowlanego

  nie ukończony lub jego część wybudowaną pod rządem Prawa budowlanego z 1974 r., przy którym, po wejściu w życie prawa budowlanego z 1994 r., żadnych robót wymagających pozwolenia (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania lokalu

  budowlanego wymagała zgody właściwego organu państwowego nadzoru budowlanego. Natomiast zgodnie z obecnie obowiązującym brzmieniem przepisów prawa budowlanego, przez zmianę sposobu (...)

 • Tryb powołania Powiatowego inspektora nadzoru budowlanego

  inspektora nadzoru budowlanego. Jak z powyższego wynika procedura powołania powiatowego inspektora nadzoru budowlanego może zostać przeprowadzona na dwa sposoby. Co do zasady (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania lokalu gastronomicznego

  przedsiębiorca prowadził inwestycję budowlaną, to w tym zakresie powinien działać zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Warto też podkreślić, że także niezależnie od spraw związanych (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania

  sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części wymaga pozwolenia właściwego organu. Przepis ten odsyła do art. 32, który stanowił, pozwolenie na budowę lub rozbiórkę obiektu budowlanego (...)

 • PIP surowsza dla pracodawców

  rozpatrywania odwołań od decyzji okręgowych inspektorów pracy, a także rozpatrywania wniosków o ponowne rozpatrzenie sprawy w imieniu Głównego Inspektora Pracy – (...)

 • PIP ma być surowsza dla pracodawców

  pracy i wykonujący czynności kontrolne. Do wydawania decyzji oraz do rozpatrywania odwołań od decyzji okręgowych inspektorów pracy, a także rozpatrywania wniosków o ponowne (...)

 • Zgłoszenie zamiast pozwolenia na budowę

  wyższego stopnia w stosunku do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego zaś jest wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego. W przedstawionym pytaniu mamy jednak do czynienia z nieco (...)

 • Kto jest uczestnikiem procesu budowlanego?

  inwestora i od jego oceny sytuacji. Jednakże w niektórych wypadkach właściwy organ może w decyzji o pozwoleniu na budowę nałożyć na inwestora obowiązek ustanowienia inspektora (...)

 • Kto może pełnić samodzielne funkcje techniczne w budownictwie?

  ;Kopia ostatecznej decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych jest przekazywana do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w celu dokonania wpisu do centralnego rejestru osób (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • adwokat nie napisał skargii kasacyjnej - co robić?

  W 2003 roku moi rodzice zaczęli rozbudowę starego domu. Życzliwi sąsiedzi pisali skargi gdzie tylko się da (między innymi do nadzoru budowlanego (...)

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane