Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  egzekucji komorniczej niejednokrotnie narażały obywateli na niezasadne straty i bulwersowały opinię publiczną. Głośnym przykładem była choćby sprawa rolnika, któremu odebrano (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  postępowania;  7a) za okres od dnia następnego po upływie dwóch lat od dnia złożenia deklaracji, od zaległości związanych z popełnionymi w deklaracji błędami rachunkowymi lub (...)

 • Nadanie wyrokowi klauzuli wykonalności

  rozmowy telefonicznej z sekretariatem Sądu dowiedziałem się, że klauzuli wykonalności nie otrzymam, bo ZUS nie podlega egzekucji komorniczej. Mój wyrok jest prawomocny, więc chyba nic nie stoi (...)

 • Porada prawna na temat wzór odwołania od egzekucji komorniczej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór odwołania od egzekucji komorniczej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa pożyczki - zabezpieczenie

  spisać i co powinna zawierać taka umowa? Czy musi być podpisana przez obojga małżonków i moją żonę? Czy tak spisana umowa może podlegać egzekucji komorniczej lub sprzedaży wierzytelności? (...)

 • Jak zabezpieczyć syna przed płaceniem alimentów na ojca?

  warunkiem zasądzenia alimentów na rzecz ojca od syna jest to, aby ojciec znajdował się w stanie niedostatku – który będzie niezależny od niego. W sprawie nie jest możliwe (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  zwolniona przez sąd od kosztów sądowych w całości lub części, może domagać się ustanowienia adwokata lub radcy prawnego. § 2. Osoba fizyczna, niezwolniona przez sąd od kosztów sądowych, (...)

 • Majątek wspólny małżonków

  przez polski system prawny jako nabyte bezpośrednio od spadkodawcy (następstwo pod tytułem ogólnym), a więc nie jako nabycie od pozostałych spadkobierców. Naszym zdaniem rację (...)

 • Weksel własny

  zapłaty w postępowaniu nakazowym i na podstawie tego tytułu opatrzonego klauzulą wykonalności skierować sprawę do egzekucji komorniczej. Jako dokument będący papierem wartościowym, weksel (...)

 • Sporządzenie Wniosku o obniżenie opłat komorniczych (wzór).

  kosztów postępowania. Uzasadnienie W dniu … komornik wydał postanowienie w sprawie o sygnaturze … w którym wzywa mnie do uiszczenia należności z tytułu egzekucji komorniczej (...)

 • Wzór o obniżenie opłat komorniczych

  W dniu … komornik wydał postanowienie w sprawie o sygnaturze … w  którym  wzywa  mnie do  uiszczenia należności  tytułu egzekucji komorniczej w wysokości

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Pełnomocnictwo od 18-to latka do egzekucji komorniczej

  Wątek poruszany był już dość dawno (2004r) ale temat jest ten sam. http://e-prawnik.pl/forum/domowy/prawo-rodzinne/komornik-alimenty-jak-napisac-pelnomocnictwo-1.html&page= Potrzebuję (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane