Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  postępowania;  7a) za okres od dnia następnego po upływie dwóch lat od dnia złożenia deklaracji, od zaległości związanych z popełnionymi w deklaracji błędami rachunkowymi lub (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  , będąc obowiązanym do zachowania tajemnicy skarbowej, ujawnia informacje określone w art. 182, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.  § 3. Jeżeli sprawca (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 196 - 254)

  ust. 1[2]-1[4], przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego dotyczące rozpatrywania odwołania od decyzji. 1 [2]. Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy wymaga uzasadnienia. 1 [3].  (...)

 • Porada prawna na temat wzór odwołania od decyzji mops

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór odwołania od decyzji mops, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych

  mieszkaniowego powinna być wydana w ciągu miesiąca od dnia złożenia wniosku oraz doręczona wnioskodawcy i zarządcy lub osobie uprawnionej do pobierania należności za lokal mieszkalny.  8. Wniesienie (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 283 - 327)

  umorzeniu. Wniesione opłaty od wniosków o wydanie decyzji, a w przypadku sprawy rozpatrywanej w Komisji Odwoławczej - także opłaty od odwołań i zażaleń podlegają zwrotowi.   Art. (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  obowiązków może ulec obniżeniu, a tymczasowo aresztowanego ulega ograniczeniu najwyżej do połowy, w zależności od stanu rodzinnego nauczyciela akademickiego, począwszy od pierwszego dnia (...)

 • Właściciel infrastruktury telefonicznej nie może monopolizować dostępu do niej

  i dni ustawowo wolne od pracy- 6 godzin od momentu otrzymania przez TP powiadomienia faksem."- art. 11 ust. 3 decyzji w miejsce dotychczasowego nadane zostało nowe brzmienie: „Każda (...)

 • Wspólnota w prawie budowlanym

  podstaw wznowienia jest bowiem sytuacja, gdy strona bez własnej winy nie brała udziału w postępowaniu. Termin na wznowienie postępowania wynosi miesiąc od dnia, w którym strona dowiedziała się o (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające

  orzeczeniu z dnia 23 listopada 2000 r. (I PKN 117/2000) brak pouczenia pracownika przez pracodawcę o prawie odwołania się od wypowiedzenia oraz o terminie dokonania tej czynności, może stanowić

 • Ustawa o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym

  język, który:  1) jest tradycyjnie używany na terytorium danego państwa przez jego obywateli, którzy stanowią grupę liczebnie mniejszą od reszty ludności tego państwa; 2) różni się (...)

 • Wzruszenie decyzji o rozgraniczeniu

  z ustalenia przebiegu granicy może żądać, w terminie 14 dni od doręczenia jej decyzji w tej sprawie, przekazania sprawy sądowi. Zachowanie terminu przewidzianego w art. 33 ust. 3 Prawa geodezyjnego (...)

 • Przebieg postępowania upominawczego

  obowiązek powiadomić nas pisemnie o swojej decyzji związanej z odroczeniem rozprawy? Czy od tego wyroku przysługuje nam odwołanie, a jeśli tak, to do jakiego sądu? Czy na Państwa portalu można (...)

 • Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów daje UOKiK większe prawa

  proc. obrotu. Przedsiębiorca będzie miał także możliwość uniknięcia kary jeśli sam zobowiąże się do zmiany praktyk. Przedsiębiorca będzie miał możliwość złożenia odwołania od (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  zwolniona przez sąd od kosztów sądowych w całości lub części, może domagać się ustanowienia adwokata lub radcy prawnego. § 2. Osoba fizyczna, niezwolniona przez sąd od kosztów sądowych, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • zasiłek rodzinny - dziwne kryteria do spełnienia???

  Alimenty na córkę zasądzone są od 02.2007.Staram się o zasiłek rodzinny, gdzie trzeba wykazać dochody z 2005r.Czy logiczne jest ze do moich dochodów (...)

 • Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

  Dzień Dobry! Zwracam się do Państwa z prośbą o poradę w sprawie Odmowy Zus przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy otrzymanej w dniu 06.05.2006 (...)

 • odwołanie od decyzji wzór

  Witam Gdzie odszukam wzór odwołania od decyzji sądu?Będę bardzo wdzieczna za pomoc odwołanie od jakiej decyzji ???? Co było przedmiotem rozprawy??? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane