Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odwołanie się od decyzji o umorzeniu

  i apelacyjna nie zmieni decyzji? Ile jeszcze odwołań pozostaje? Zgodnie z art. 306 kodeksu postępowania karnego pokrzywdzonemu oraz instytucji samorządowej, państwowej lub społecznej, która (...)

 • Obniżenie kapitału zakładowego w spółce z o.o.

  (zarząd może podjąć uchwałę o obniżeniu kapitału zakładowego w szczególnym przypadku - na podstawie art. 199 § 5 ksh), która stanowi zmianę umowy spółki. Co do zasady (...)

 • Skierowanie do domu pomocy społecznej

  wolnych miejsc, powiadamia się osobę o wpisaniu na listę oczekujących oraz o przewidywanym terminie oczekiwania na umieszczenie w domu pomocy społecznej. W związku z powyższymi przepisami (...)

 • Opinia prawna na temat wzór decyzji umorzenie postępowania o wymeldowanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór decyzji umorzenie postępowania o wymeldowanie , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek o rozłożenie zaległych składek na raty

  egzekucji. Natomiast od następnego dnia po dniu wpływu wniosku o rozłożenie należności na raty nie nalicza się odsetek za zwłokę od składek, które rozłożono na raty. Zawieszenie postępowania (...)

 • Niezałatwienie sprawy w terminie przez organ adm.

  wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym - w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania. Datą wszczęcia postępowania byłby w przypadku opisanym w pytaniu dzień doręczenia (...)

 • Abolicja ZUS - umorzenie zaległych składek dla przedsiębiorców

  . Beneficjentami ustawy staną się osoby, których działalność zawiera się w katalogu art. 8 ust. 6 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Mowa tam m.in. o twórcach i artystach, (...)

 • Ułatwienia w ustanawianiu adwokata lub radcy prawnego „z urzędu" i inne zmiany w postępowaniu cywilnym

  , jeżeli stwierdzi, że nie ma podstaw do jej wniesienia. Przepisy przewidują, że powinien zawiadomić o swojej decyzji sąd, nie później jednak, niż w ciągu dwóch tygodni od zawiadomienia (...)

 • Ponowne doniesienie do prokuratury

  odwołanie od decyzji o umorzeniu, jednak owe umorzenie miało miejsce kilka lat temu. Wówczas składał je bezpośrednio pokrzywdzony (oszukany - chodziło o wyłudzenie towaru), teraz (...)

 • Egzekucja prowadzona przez ZUS i US

  US nie są egzekwowane na podstawie wyroku sadowego, lecz decyzji administracyjnej. Istnienie takiej decyzji nie uniemożliwia wzięcia kredytu, jednakże należy pamiętać, że bank będzie zwracał (...)

 • Wydawanie uprawnień do kierowania pojazdami

  psychologicznych do kierowania pojazdami, o ile są one wymagane - jeżeli osoba nie posiada wcześniej wydanego uprawnienia, czy prawo jazdy podlega warunkowi, o którym mowa w art. 94 ust. 2 ustawy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

  Prokurator umorzył postępowanie z uwagi na śmierć sprawcy wypadku, w którym zginęły dwie osoby: kierowca i pasażer. Zgodnie z pouczeniem złożono (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane