Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks cywilny

  § 1 nie stosuje się.§ 2. Prokurentem może być osoba fizyczna mająca pełną zdolność do czynności prawnych.Art. 109[3]. Do zbycia przedsiębiorstwa, do dokonania czynności (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  zarządu. Do czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu potrzebne jest pełnomocnictwo określające ich rodzaj, chyba że ustawa wymaga pełnomocnictwa do poszczególnej (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  Generalną Skarbu Państwa.Art. 88. Pełnomocnictwo może być albo procesowe - bądź to ogólne, bądź do prowadzenia poszczególnych spraw - albo do niektórych tylko (...)

 • Opinia prawna na temat wzór Pełnomocnictwo do czynności cywilnoprawnych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór Pełnomocnictwo do czynności cywilnoprawnych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  jakiej dokonano czynności prawnej; 2) zobowiązanie do powstrzymania się od dokonania czynności lub do tolerowania czynności lub sytuacji; 3) świadczenie (...)

 • Odpowiedzialność pełnomocnika przedsiębiorstwa państwowego - opinia prawna

  ogólne obejmuje umocowanie do czynności zwykłego zarządu, tj. do dokonywania takich czynności prawnych, które są zgodne z zasadami prawidłowego zarządzania i  gospodarki. (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 196 - 254)

  dokonywaniu pierwszej czynności prawnej.  3. Jeżeli pełnomocnictwo dotyczy więcej niż jednej sprawy, powinno być ono dołączone do akt sprawy, w której pełnomocnik dokonuje (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego

  . Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie i dołączone do akt przy dokonywaniu pierwszej czynności prawnej. Jeżeli pełnomocnictwo dotyczy więcej niż jednej sprawy, powinno (...)

 • Jak najmniejszym kosztem znieść współwłasność mieszkania - opinia prawna

  of State). Legalizacja konsularna takiego pełnomocnictwa kosztuje 160 USD. Takie pełnomocnictwo również będzie w Polsce honorowane.  Pełnomocnictwo to powinno dokładnie określać do (...)

 • Zmiany w ustawach podatkowych

  podatku w ustawie o podatku od czynności cywilnoprawnych. Nowelizacja ta przewiduje np., iż zwolnione od podatku od czynności cywilnoprawnych będą pożyczki w formie pieniężnej (...)

 • Zmiany w uregulowaniu firmy i prokury

  pełną zdolność do czynności prawnych. W ten sposób wykluczono z kręgu potencjalnych prokurentów osoby prawne oraz osoby fizyczne, które posiadają jedynie ograniczoną zdolność do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane