Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy czas podróży w ramach delegacji wlicza się do czasu pracy? - opinia prawna

  wyznaczonym do wykonywania pracy (art. 128 § 1 kp), lecz w zakresie przypadającym na godziny normalnego rozkładu czasu pracy podlega wliczeniu do jego normy (nie może być od niej (...)

 • Informacja o systemie czasu pracy

  pracownika (harmonogramu). Czy i jakie inne akty prawne mówią o obowiązku podania do wiadomości pracownika jego rozkładu czasu pracy? Rozmawiamy oczywiście o równoważnym systemie czasu (...)

 • Praca w urlopie wypoczynkowym

  , Warszawa 2009 rok). Z kolei zgodnie z art. 154 z ind 2 par. 1 k.p., urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, (...)

 • Opinia prawna na temat wzÃƒÂłr harmonogramu czasu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzÃƒÂłr harmonogramu czasu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dobowy wymiar czasu pracy a godziny nadliczbowe

  Czy podanie pracownika o zmianę harmonogramu pracy skutkujące w przypadku przyjęcia go przez pracodawcę przedłużonym dobowym wymiarem czasu pracy, stanowi w myśl obowiązujących (...)

 • Czas pracy kierowcy ambulansu

  rzeczy, niezbędne formalności administracyjne, utrzymanie pojazdu w czystości. Czasem pracy kierowcy jest również czas poza przyjętym rozkładem czasu pracy, w którym kierowca pozostaje (...)

 • Urlop zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu

  W zakładzie na 1/2 etatu zatrudniony jest radca prawny. Z harmonogramu pracy wynika, iż z 20 godzin pracy tygodniowo wynikających z 1/2 etatu w zakładzie pracy ma obowiązek przebywać (...)

 • Dyżur a odpoczynek

  pracownika do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę. (...)

 • Zmiana harmonogramu czasu pracy

  istnieje regulamin pracy, wskazane jest, by przewidywał on możliwość zmiany harmonogramu. Ponadto sam wniosek pracownika należałoby dołączyć do jego dokumentacji czasu pracy, (...)

 • Udzielanie urlopu-przepisy przejściowe

  wymiaru czasu pracy i udzielanie go na dni pracy w wymiarze godzinowym. I tak np. pracownikowi zatrudnionemu na 1/2 etatu, któremu pozostało 28 dni urlopu zaległego po przeliczeniu tym (...)

 • Nielimitowane nadgodziny

  Maszynista PKP pracuje w systemie równoważnego czasu pracy wg ustalonego harmonogramu. Zdarza się, że zachodzą okoliczności (awaria lokomotywy, powalone drzewa na tory lub wypadek z człowiekiem), (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • czas pracy

  Czy pracując naprzemiennie w ciągu tygodnia, jednego dnia od 10.00 - 18.00 kolejnego od 8.00 - 16.00 jest to praca zmianowa?? Jakie ma zastosowanie (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Co zrobić?

  Niewiem co o tym myśleć. Mój pracodawca naliczył mi 26 dni urlopu.Z moich wyliczeć i dokumętów zawartych na tym serwisie powinienem mieć 20 dni. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane