Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co może pokrzywdzony w procesie karnym? - opinia prawna

  posiłkowego wniesieniu aktu oskarżenia do sądu, a także do wystąpienia z powództwem cywilnym w postępowaniu karnym w celu dochodzenia roszczeń majątkowych wynikających bezpośrednio z popełnienia (...)

 • ETS o prawie odliczenia VAT-u od paliwa!

  wyłączeń po wejściu w życie szóstej dyrektywy, należy co do zasady do kompetencji sądu krajowego.Zadaniem prawodawcy wspólnotowego jest ustanowienie wspólnotowego systemu wyłączeń (...)

 • Rękojmia z tytułu rzeczy sprzedanej

  to przysługuje jednak w razie zakupu rzeczy oznaczonej co do gatunku, czyli takiej, która nie jest wyróżniona poprzez posiadanie jednostkowych, tylko sobie właściwych cech. Rzeczami oznaczonymi (...)

 • Opinia prawna na temat wzór upoważnienia do zakupu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór upoważnienia do zakupu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Projekt zmian w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

  , dlatego też dostęp do nich musi być zastrzeżony wyłącznie dla świadczeniobiorców spełniających określone kryteria medyczne. Możliwość ordynacji tych leków została ograniczona do grupy (...)

 • Zwrot wycofanego z obrotu towaru

  . Żądanie to przysługuje jednak w razie zakupu rzeczy oznaczonej co do gatunku, czyli takiej, która nie jest wyróżniona poprzez posiadanie jednostkowych, tylko sobie właściwych (...)

 • Zakup akcji własnych w celu zbycia pracownikom

  , które mają być zaoferowane do nabycia pracownikom lub osobom, które były zatrudnione w spółce lub spółce z nią powiązanej przez okres co najmniej trzech lat) oraz upoważnienie (...)

 • Pełnomocnictwo w sprawach z zakresu prawa pracy

  finansowemu, w którym to zostanie wyraźnie wskazany zakres wykonywanych przez niego czynności (chyba że będzie umocowany do wszystkich czynności w imieniu pracodawcy, wówczas należy wskazać, (...)

 • Samochody osobowe a VAT

  takie zasady obowiązują do dziś. Krakowska spółka Magoora postanowiła zaskarżyć interpretację organu podatkowego zakazującego odliczenia VAT od paliwa nabytego do samochodu nie spełniającego (...)

 • Inny tytuł prawny do lokalu

  jako inny tytuł prawny, o którym mowa w ustawie o dodatkach mieszkaniowych? Pełnomocnictwo polega na udzieleniu upoważnienia do działania, wykonywania określonych czynności w imieniu mocodawcy. (...)

 • Treść pełnomocnictwa wspólnego

  . Jednakże ze względów dowodowych powinno zostać sporządzone w formie pisemnej.    Jeżeli stroną danej umowy ma być pięć osób, ale 4 osoby chcą udzielić upoważnienia do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • Wzór upoważnienia

  Czy ktos posiada moze wzor upowaznienia dla osoby przesyłającej dane, oraz zaświadczeń lub dokumentów do występowania w imieniu pracodawcy?? Prosze (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane