Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  ;Umowę najmu lokalu socjalnego zawiera się na czas oznaczony. 2. Umowa najmu lokalu socjalnego, z zastrzeżeniem art. 14 ust. 1, może być zawarta z osobą, która nie ma tytułu (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  innego budynku lub lokalu mieszkalnego (udziału w budynku lub lokalu) albo spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego (udziału w takim prawie), albo budowę innego budynku (...)

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych

  zwiększa się normatywną powierzchnię tego lokalu o 5 m2.  2. W wypadku najmu albo podnajmu części lokalu mieszkalnego za powierzchnię użytkową lokalu mieszkalnego lub części (...)

 • Opinia prawna na temat wzór umowy najmu lokalu uzytkowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór umowy najmu lokalu uzytkowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  mieszkalnego na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, a także ustanowienie na rzecz członka spółdzielni mieszkaniowej odrębnej własności lokalu mieszkalnego lub lokalu o innym (...)

 • Opróżnienie mieszkania przez "byłego" najemcę

  najmu więc nie wygasł i najemcy mają na tej podstawie prawo do używania lokalu zgodnie z umową. Jeśli jednak był to okres dłuższy niż rok - stosunek najmu wygasł. Jeśli założymy, (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu

  jak również w ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego. Na stronach naszego serwisu znajduje się Wzór wypowiedzenia umowy najmu W wypowiedzeniu (...)

 • Umowa najmu mieszkania

  zapoznanie się z odpowiedziami pod tytułem: Umowa najmu lokalu - jak bezpiecznie ją zawrzeć? Podstawowe obowiązki wynajmującego i najemcy Poniżej podajemy link do wzoru umowy najmu: Umowa (...)

 • Uprawnieni do lokalu socjalnego

  przysługuje osobie, która zajmuje mieszkanie samowolnie i wobec której sąd nakazał opróżnienie lokalu. W wyroku nakazującym eksmisję sąd może jednak orzec o przydzieleniu lokalu socjalnego (...)

 • Koszty postępowania eksmisyjnego

  opróżnieniu. Orzekając o uprawnieniu do otrzymania lokalu socjalnego, sąd nakazuje wstrzymanie wykonania opróżnienia lokalu do czasu złożenia przez gminę oferty zawarcia umowy najmu (...)

 • Umowa najmu lokalu mieszkalnego

  szeroką ochronę stronom stosunku najmu – tak wynajmującemu lokal mieszkalny jak i najemcy lokalu. Niniejszy wzór jest podstawowym wzorem umowy najmu lokalu mieszkalnego. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  Została zawarta umowa na wynajęcie lokalu uzytkowego na okres 5 lat do dnia 31.12.2003. Jak sporzadzić wypowiedzenie umowy najmu lokalu prawnie jeżeli (...)

 • umowa najmu

  Jestem głownym najemcą mieszkania tbs. Chcę kupić mieszkanie własnościowe dla siebie. W mieszkaniu jest zameldowany mój pełnoletni syn. Czy mogę (...)

 • Umowa najmu na 1 rok

  Czy taka umowa jest nieważna czy domyślnie traktuje się ją jako 3-letnią? (jagvem) jezeli jest to umowa najmu lokalu mieszkalnego to w takim wypadku (...)

 • wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

  Jestem najemcą lokalu mieszkalnego. W stosunek najmu wstąpiłem 1 października 2004r. spisując umowę najmu na okres 3 lat tj. do dnia 30 września (...)

 • Wzór nie przedłużania umowy najmu mieszkania

  Witam, bardzo proszę o szybką pomoc. Potrzebuję wzoru na: nie przedłużanie umowy najmu mieszkania na czas określony. Pani z biura nieruchomości, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane