Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • wykorzystywanie danych osobowych osób zmarlych

  , iż powództwo windykacyjne z art. 222 kc nie przysługuje. Z drugiej strony nowy najemca powinien uiszczać czynsz i wszelkie opłaty, taki jaki był ustalony w stosunku do poprzedniego najemcy.W

 • Więcej rodzin dostanie świadczenia rodzinne

  niezamożnych, nie powinien skutkować utratą uprawnień do zasiłku rodzinnego. Ogranicza to bowiem i tak zmniejszające się z roku na rok wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci. Jakie (...)

 • Znajomość regulaminu pracy

  obowiązek ustalenia warunków wynagradzania w regulaminie wynagradzani. Kodeks pracy mówi, że regulamin wynagradzania wchodzi w życie po upływie dwóch tygodni od dnia podania go do wiadomości (...)

 • Opinia prawna na temat wzór podania o dofinansowanie do okularów dla dzieci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór podania o dofinansowanie do okularów dla dzieci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna na rzecz dzieci

  nabywających nieodpłatnie majątek od najbliższych. Do kręgu uprawnionych, zaliczanych do tzw. "zerowej" grupy podatkowej zaliczani są: małżonek, wstępni (dzieci, wnuki), (...)

 • Alimenty dla dziecka studiującego prywatnie

  mojego obowiązku alimentacyjnego wobec pełnoletniej osoby, zdolnej do podjęcia pracy i zadbania o swoje potrzeby? Rodzice są zobowiązani do świadczeń alimentacyjnym względem dziecka (...)

 • Licytacja z nieruchomości - jak wygląda w praktyce?

  jej termin -  cena wywoławcza będzie w takiej sytuacji wynosiła 2/3 ceny oszacowania nieruchomości. Jest to najniższa cena, za jaką można nabyć nieruchomość. Gdyby i ten termin nie doprowadził do

 • Kosztowne prezenty komunijne mogą wymagać wizyty w urzędzie skarbowym

  otrzymanych od dalszej rodziny lub znajomych. Tablet, laptop czy quad - takie prezenty komunijne, o dużej wartości, nie są może normą, ale z pewnością otrzymuje je wiele dzieci przystępujących (...)

 • Faktura przed wykonaniem usługi

  względu na rodzaj wykonywanych świadczeń, przychód powstaje z upływem ostatniego dnia wykonania usług w zakresie organizacji obozu czy koloni letniej dla dzieci (w postaci określonego turnusu). Mając (...)

 • Ustalenie dnia rozpoczęcia pracy

  określone. W razie, gdy nie jest określone uważa się, że dniem rozpoczęcia pracy jest dzień zawarcia umowy. Z drugiej strony jeśli ustalono pięciodniowy tydzień pracy bez podania kiedy nastąpi (...)

 • Rozliczenie nakładów poczynionych przez małżonków

  znaczenia dla oceny wielkości jego udziału w majątku wspólnym, gdyż dla tej kwestii znaczenie ma tylko stopień przyczynienia się przez tego małżonka do powstania tego majątku. Przyczynienie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane