Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?

  przekazał jednocześnie pieczę nad maluchem opiekunowi prawnemu. Dziecko zamieszkało razem z nim. Dlatego opiekun może odliczyć ulgę za dni od 15 stycznia do końca tego miesiąca oraz za kolejne miesiące (...)

 • Lewica apeluje o wznowienie prac nad "planowaniem rodziny"

  propozycji i apeluje do Marszałka Sejmu o jak najszybsze wznowienie prac nad ustawą. W liście do Bronisława Komorowskiego posłowie piszą, że niedopuszczalna jest sytuacja, iż katastrofa (...)

 • Wiceminister edukacji Krzysztof Stanowski wręczył nagrodę "Dzieciom świata"

  szkołę projektu wiceminister przeprowadził dla uczniów wykład na temat zwyczajów w Mongolii, klimatu tam panującego, uczył dzieci, jak się witać po mongolsku  i tłumaczył, co to jurta. (...)

 • Opinia prawna na temat wzór podania o dofinansowanie do okularów dla dzieci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór podania o dofinansowanie do okularów dla dzieci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktura przed wykonaniem usługi

  względu na rodzaj wykonywanych świadczeń, przychód powstaje z upływem ostatniego dnia wykonania usług w zakresie organizacji obozu czy koloni letniej dla dzieci (w postaci określonego turnusu). Mając (...)

 • Rozliczenie nakładów poczynionych przez małżonków

  znaczenia dla oceny wielkości jego udziału w majątku wspólnym, gdyż dla tej kwestii znaczenie ma tylko stopień przyczynienia się przez tego małżonka do powstania tego majątku. Przyczynienie (...)

 • Alimenty dla dziecka studiującego prywatnie

  mojego obowiązku alimentacyjnego wobec pełnoletniej osoby, zdolnej do podjęcia pracy i zadbania o swoje potrzeby? Rodzice są zobowiązani do świadczeń alimentacyjnym względem dziecka (...)

 • Początek roku szkolnego. Sprawdź swoje prawa!

  Wadliwy plecak można reklamować u sprzedawcy. Kapcie, które okazały się za małe raczej trudno będzie oddać do sklepu, bo zwroty to wyłącznie dobra wola sprzedawcy. O czym powinien pamiętać (...)

 • Regulacja tytułu prawnego po śmierci najemcy

  wypowiedzenia umowy najmu na podstawie art. 11 ust. 3 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Wypowiedzenie takie następuje z zachowaniem miesięcznego terminu wypowiedzenia, na koniec miesiąca kalendarzowego. (...)

 • Darowizna na rzecz dzieci

  nabywających nieodpłatnie majątek od najbliższych. Do kręgu uprawnionych, zaliczanych do tzw. "zerowej" grupy podatkowej zaliczani są: małżonek, wstępni (dzieci, wnuki), (...)

 • Państwo odda 1,6 mld złotych w zasiłkach

  pielęgnacyjnego i 226,42 - wysokość składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne), a najwyższe (za piąty stopień) odnosić się będzie do poziomu najniższego wynagrodzenia i wynosić będzie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • wysokość alimentów

  Witam. Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji ile mogą wynosić alimenty na dziewczynkę,która we wrześniu będzie miała 4 latka. Jej tata zarabia (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane