Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulgi podatkowe 2013: jak dokumentować?

  przysługujących mu ulg podatkowych, organ podatkowy może zwrócić się do niego o okazanie dokumentów lub o złożenie fotokopii dokumentów, których posiadania (...)

 • Ostatnie 3 miesiące na zakup materiałów budowlanych i pełny zwrot VAT

  się o zwrot w dniu wydania pozwolenia na budowę wychowywała przynajmniej troje dzieci). Oprócz tego ubiegający się o zwrot w dniu złożenia wniosku o zwrot wydatków nie może (...)

 • Jak Traktat z Lizbony ma zreformować Unię?

  grudniu ubiegłego roku uznaliśmy za akt o zasadniczym znaczeniu dla umocnienia integracji europejskiej po jej rozszerzeniu o Polskę i innych nowych członków Unii. Traktat z (...)

 • Opinia prawna na temat wzór podania o dofinansowanie do okularów dla dzieci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór podania o dofinansowanie do okularów dla dzieci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty od wujostwa

  stosunku do uprawnionego, skoro wiec mówi o rodzeństwie, to należy przez to rozumieć rodzeństwo uprawnionego (tu; dziecka), a nie jego wujka czy ciotkę. Sąd ma prawo zobowiązać pozwanych (...)

 • zajmowanie mieszkania

  . To oni będą w pierwszej kolejności uprawnieni do dziedziczenia. Zgodnie bowiem z przepisem art. 931 § 1 kodeksu cywilnego w pierwszej kolejności powołane są z ustawy do spadku dzieci (...)

 • wykorzystywanie danych osobowych osób zmarlych

  , iż powództwo windykacyjne z art. 222 kc nie przysługuje. Z drugiej strony nowy najemca powinien uiszczać czynsz i wszelkie opłaty, taki jaki był ustalony w stosunku do poprzedniego najemcy.W

 • Znajomość regulaminu pracy

  obowiązek ustalenia warunków wynagradzania w regulaminie wynagradzani. Kodeks pracy mówi, że regulamin wynagradzania wchodzi w życie po upływie dwóch tygodni od dnia podania go do wiadomości (...)

 • Więcej rodzin dostanie świadczenia rodzinne

  niezamożnych, nie powinien skutkować utratą uprawnień do zasiłku rodzinnego. Ogranicza to bowiem i tak zmniejszające się z roku na rok wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci. Jakie (...)

 • Darowizna na rzecz dzieci

  nabywających nieodpłatnie majątek od najbliższych. Do kręgu uprawnionych, zaliczanych do tzw. "zerowej" grupy podatkowej zaliczani są: małżonek, wstępni (dzieci, wnuki), (...)

 • Alimenty dla dziecka studiującego prywatnie

  mojego obowiązku alimentacyjnego wobec pełnoletniej osoby, zdolnej do podjęcia pracy i zadbania o swoje potrzeby? Rodzice są zobowiązani do świadczeń alimentacyjnym względem dziecka (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane