Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odwołanie od decyzji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

  Boję się, że Zakład Ubezpieczeń społecznych nałoży na mnie opłatę dodatkową za niezapłacenie składki na ubezpieczenie społeczne. Czy od takiej decyzji przysługuje odwołanie? (...)

 • Wykluczenie ze spółdzielni a wysokość opłat

  odwołanie od uchwały rady do walnego zgromadzenia;  bezskutecznego upływu terminu do wniesienia do walnego zgromadzenia odwołania od uchwały rady nadzorczej, jeżeli termin ten jest (...)

 • termin zaskarżenia

  , przy czym jeżeli ostatni dzień przypada na dzień wolny od pracy – termin ulega przedłużenie do pierwszego dnia nie-wolnego od pracy. postanowienie, zaskarżenie, rygor natychmiastowej (...)

 • Opinia prawna na temat wzór na odwołanie od opłaty adiacenckiej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór na odwołanie od opłaty adiacenckiej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wgląd do dokumentów księgi wieczystej

  zainteresowanych lub na żądanie sądu, prokuratora, notariusza, organu administracji rządowej oraz jednostki samorządu terytorialnego. Nie wydaje się dokumentów znajdujących się w aktach ksiąg wieczystych, (...)

 • Nielegalny pobór energii

  stanu nie zostaną usunięte. W pytaniu napisał Pan, że liczniki zostały wymienione na nowe. Pozostaje jeszcze przeniesienie linii na zewnątrz budynku. Dopóki nie zostanie to wykonane, zakład (...)

 • Zasady zmiany imienia bądź nazwiska w Aktach Stanu Cywilnego

  USC wyda decyzje negatywną, np. nie wyrazi zgody na zmianę nazwiska?Można wówczas wnieść odwołanie do właściwego (ze względu na miejsce zamieszkania) wojewody w ciągu (...)

 • Projekt ustawy o Funduszu Alimentacyjnym - czyli czy łatwiej będzie uzyskać alimenty?

  pobranych. Od decyzji w sprawie świadczeń z funduszu alimentacyjnego przysługuje stronie odwołanie do sądu rejonowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby uprawnionej. Inne (...)

 • Zaległe składki na ubezpieczenie społeczne

  niekorzystny dla mnie. Od maja 2000 r. do października 2000 r. byłam na nieprzerwanym chorobowym (zwolnienia lekarskie składane za każdym razem do ZUS - mam potwierdzenia). Od października (...)

 • Pozew na urzędowym formularzu

  złożyć od razu z pozwem i ile ona wynosi? Pozew na formularzu uproszczonym należy złożyć jeżeli przepis szczególny tak stanowi. Pozew na formularzu należy wnieść jeżeli powód (...)

 • Odrzucenie zarzutów od nakazu od zapłaty

  ; 42)  stwierdzenie prawomocności orzeczenia, 5)    skazanie świadka, biegłego, strony, jej pełnomocnika oraz osoby trzeciej na grzywnę, zarządzenie przymusowego sprowadzenia

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane