Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo autorskie i wzór przemysłowy

  udostępniony publicznie, jeżeli nie mógł dotrzeć do wiadomości osób zajmujących się zawodowo dziedziną, której wzór dotyczy). Wzór przemysłowy odznacza się indywidualnym charakterem, (...)

 • Czy i w jakim zakresie sąd drugiej instancji jest związany zarzutami podniesionymi w apelacji?

  , efektywność odwołania bowiem byłaby wtedy iluzoryczna.Dalej SN rozważał istotę granic apelacji i doszedł do stwierdzenie, że rozpoznanie sprawy na skutek wniesionej apelacji odbywa się (...)

 • Kiedy apelacja jest zasadna? - Podstawy apelacji

  2000, nr 3, poz. 110).  Dopuszczalność zgłoszenia zarzutu przedawnienia w apelacji Czy w apelacji można żądać można rozszerzyć żądanie pozwu ani występić z nowymi roszczeniami? Co (...)

 • Opinia prawna na temat wzór apelacji cywilnej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wzór apelacji cywilnej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Apelacja od wyroku sądu grodzkiego

  zaskarżenia i terminie jego wniesienia.Podkreślić wymaga, iż zgodnie z art. 124 kodeksu postępowania karnego termin do wniesienia apelacji jest zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo (...)

 • Cofnięcie apelacji

  . Ograniczenie to nie obowiązuje jedynie w przypadku gdy druga strona również wniosła apelację. Sąd drugiej instancji rozpoznaje sprawę w granicach apelacji, biorąc jednak z urzędu pod uwagę nieważność

 • Nowe okoliczności we wniosku dowodowym po apelacji

  apelacji nie można jej uzupełniać. Sąd rozpozna sprawę w granicach apelacji złożonej w terminie (art. 378 § 1 kpc). Z pytania jednak wynika, że chodzić może nie tyle o uzupełnienie apelacji (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 283 - 327)

  wolności do lat 2.   Art. 304. 1. Kto, nie będąc uprawnionym do uzyskania patentu, prawa ochronnego lub prawa z rejestracji, zgłasza cudzy wynalazek, wzór użytkowy, wzór przemysłowy (...)

 • Opłata od apelacji

  , może być Pan/pani zobowiązany do uiszczenia opłat za wniesienie apelacji bądź nie. Jeżeli zwolnienie było tylko częściowe, to prawdopodobnie nie obejmuje ono apelacji (o tym w postanowieniu (...)

 • Uzupełnienie apelacji

  Jak powinno wyglądać uzupełnienie apelacji? Jakie przepisy wskazują na to, że uzupełnienie apelacji jest dopuszczalne (chodzi mi o wymienienie art. przy podawaniu podstawy prawnej)? Jeśli apelacja

 • Termin na sporządzenie uzasadnienia

  złożył Pan wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku, termin do wniesienia apelacji wynosi 3 tygodnie od dnia doręczenia Panu wyroku. Jeżeli zaś złożył Pan wniosek o sporządzenie uzasadnienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane