Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak przenieść numer przy zmianie operatora?

  przydzielonego numeru.  Jeżeli Prezes UKE w wyniku postępowania wyda decyzję odmawiającą zawieszenia uprawnienia do przeniesienia numeru do nowego operatora, to wniosek użytkownika (...)

 • Obowiązek ujawniania dodatkowych danych osobowych stron (PESEL, KRS, NIP) po nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego

  przedmiotu sporu, również swojego numeru PESEL lub NIP jeżeli jest osobą fizyczną albo  numeru KRS, a w przypadku jego braku numeru NIP, jeżeli jest on osobą prawną (...)

 • Brak numeru PESEL

  Czy brak nr PESEL w dziale ewidencji ludności jest równoznaczne z tym, że dana osoba nie istnieje ( nie ma dla niej aktu urodzenia )? Brak numeru PESEL (Powszechny Elektroniczny System Ewidencji

 • Opinia prawna na temat wyszukiwarka numeru pesel

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyszukiwarka numeru pesel, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co zrobić, gdy nie znamy adresu dłużnika?

  ubiegających się o wydanie dowodu osobistego lub paszportu, a także osób, dla których odrębne przepisy przewidują potrzebę posiadania numeru PESEL.   Uzyskanie informacji (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  dokumentu („1" dla dowodu osobistego albo „2" dla paszportu) i numer dokumentu.W polach 07.3-5 - numery PESEL, NIP oraz REGON należy wpisać, o ile je nadano.W polu 07.14 - należy (...)

 • NIP i PESEL dla obcokrajowca

  Jestem obywatelem Białorusi pozostającym w związku małżeńskim z obywatelką Polski. Jaki jest tryb uzyskania numeru PESEL oraz NIP w mojej sytuacji? Cudzoziemiec może uzyskać numer PESEL (...)

 • Ubezpieczenie zdrowotne dziecka

  ZUS). W zgłoszeniu powinien być podany numery PESEL i NIP, a w przypadku gdy ubezpieczonemu nie nadano tych numerów lub jednego z nich - serię i numer dowodu osobistego lub paszportu. PESEL

 • Podstawowe obowiązki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej

  uzyskanie numeru identyfikacji podatkowej (NIP), którym osoba prowadząca działalność będzie się posługiwać przy wykonywaniu obowiązków podatkowych. Nadanie tego numeru danej osobie następuje (...)

 • Kierujący pojazdami

  urodzenia, c) numer PESEL, a w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL - serię, numer i nazwę dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz nazwę państwa, które wydało ten (...)

 • Od 1 lipca nie musimy wyrabiać NIP

  zniknie obowiązek wyrabiania numeru NIP. - Od 1 lipca 2011 roku osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej nie będą musiały składać wniosków o nadanie numeru NIP. Po tym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czy w ksiedze wieczystej jest adres wlasciciela?

  Czy w dziale drugim ksiegi wieczystej jest adres wlasciciela czy tylko jego imie nazwisko i pesel? Pozdrawiam Wojtek w dz. II kw jest tylko wlaścicel (...)

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)

 • Wezwanie do zapłaty z US

  Witam! Dostałem dzisiaj piękny prezent na Mikołajki... Wezwanie do zapłaty mandatu w wysokości 100zł. Tak się składa, że nigdy w życiu takiego (...)

 • 2012 rok jazdy bez dokumentów

  Witam! Kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego auta, blankietu ubezpieczenia ani nawet prawa jazdy. Wszystkie te dane policja (...)

 • Administrator poczty on-line...

  Czy administrator poczty on-line, w zamian za zmianę hasła do konta pocztowego, może ode mnie żądać numeru PESEL i ksero dowodu osobistego? I jak (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane