Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wystawienie rachunku za usługę medyczną

  (na żądanie klienta rachunki należy wystawić za usługi wyświadczone w okresie ostatnich 3 miesięcy). Oczywiście unormowanie to nie powoduje, że podatnik nie może wystawić rachunku, jeżeli nabywca (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  blokady albo nieprowadzeniu rachunku podmiotu kwalifikowanego (także w sytuacji, gdy żądanie dotyczy rachunku, który nie jest rachunkiem podmiotu kwalifikowanego; art. 119zv § 4 pkt (...)

 • Wystawienie rachunku przez wykonującego dzieło

  rachunku, nie musi też prowadzić działalności gospodarczej - nie może nawet wystawić rachunku jeżeli takiej działalności nie prowadzi. Wystawienie rachunku Wykonującemu umowę (...)

 • Porada prawna na temat wystawienie rachunku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wystawienie rachunku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Udokumentowanie najmu i mediów

  lub wydania towaru. Natomiast gdy żądanie wystawienia rachunku zostało zgłoszone po wykonaniu usługi lub wydaniu towaru, wystawienie rachunku następuje w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia (...)

 • Dokumentacja sprzedaży środka trwałego

  rachunku przed wydaniem samochodu, rachunek należy wystawić nie później niż w terminie 7 dni od dnia wydania. Jeżeli żądanie wystawienia rachunku zostało zgłoszone już po wydaniu samochodu, (...)

 • Kto może wystawiać faktury VAT, faktury elektroniczne, a kto rachunki?

  później niż w terminie 7 dni od dnia wykonania usługi lub wydania towaru. Jeżeli jednak żądanie wystawienia rachunku zostało zgłoszone po wykonaniu usługi lub wydaniu towaru, wystawienie (...)

 • Zaliczka a rachunek

  wykonaniu usługi lub wydaniu towaru, wystawienie rachunku następuje w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania. Podatnik nie ma obowiązku wystawienia rachunku, jeżeli żądanie zostało (...)

 • Zawarcie umowy zlecenia - wystawienie rachunku

  podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym w związku z art.2 tejże ustawy, co oznacza nawet konieczność wystawienia rachunku z vatem i odprowadzenia tegoż. rachunek, zlecenie, praca, umowa

 • Działalność gospodarcza - sprzedaż ozdób

  , wystawienie rachunku następuje w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania. Podatnik nie ma obowiązku wystawienia rachunku, jeżeli żądanie zostało zgłoszone po upływie 3 miesięcy (...)

 • Żądanie wystawienia faktury VAT

  wykonaniu usługi lub wydaniu towaru, wystawienie rachunku następuje w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania. Zgodnie zaś z art. 87 § 4 Ordynacji podatkowej, podatnik nie ma obowiązku wystawienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane