Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  Konfederacji Szwajcarskiej:  a) budynku mieszkalnego, jego części lub udziału w takim budynku, lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość lub udziału w takim lokalu, (...)

 • Odległość ściany od granicy działki...

  odległości mniejszej niż 8 m od ściany istniejącego na sąsiedniej działce budowlanej budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego lub budynku użyteczności publicznej, lub (...)

 • Katalog celów mieszkaniowych

  innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego albo w Konfederacji Szwajcarskiej: a) budynku mieszkalnego, jego części lub udziału w takim budynku, lokalu mieszkalnego (...)

 • Porada prawna na temat wysokosc budynku gospodarczego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wysokosc budynku gospodarczego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2017 rok

  mieszkaniowej na nabycie prawa do nowo budowanego budynku mieszkalnego albo lokalu mieszkalnego w takim budynku, albo c) zakupem nowo wybudowanego budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego (...)

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2017 r.

  są wydatki poniesione na: nabycie gruntu lub udziału w gruncie, prawa wieczystego użytkowania gruntu lub udziału w takim prawie, budynku, jego części lub udziału w budynku, lub budowę, (...)

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna

  istnieje budynek ze ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych albo wydano decyzję o pozwoleniu na budowę tak usytuowanego budynku, dopuszcza się sytuowanie ściany budynku bez otworów okiennych (...)

 • Kiedy można budować w granicy ?

  zachowania wymogu rzetelnego ustalenia okoliczności uzasadniających niezachowanie wymogów nakazujących sytuowanie budynku w określonej odległości od granicy i należytego jego uzasadnienia konieczne (...)

 • Przeznaczenie na cele mieszkaniowe

  poniesione na:a)  nabycie budynku mieszkalnego, jego części lub udziału w takim budynku, lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość lub udziału w takim lokalu, a także (...)

 • Co rozumieć przez linię zabudowy?

  ściany budynku istniejącego na sąsiedniej działce lub do ściany budynku projektowanego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę, pod warunkiem że jego część (...)

 • Budynek mieszkalno-gospodarczy

  budynku jest jakaś część "gospodarcza". Definicję zarówno pojęcia budynku mieszkalnego, jak i pojęcia budynku gospodarczego można znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Wpis do księgi wieczystej

  Kupilam mieszkanie w nowym budownictwie za 74.000 zł. Czy ktoś może mi wyliczyc ile zapłacę za wpis do księgi wieczystej i akt notarialny. Z góry (...)

 • Wspólnota wyremontowała w ratach część wspólną

  W roku 2004 Wspólnota Mieszkaniowa wyremontowała elewację budynku. Remont został skredytowany przez zarzadzająca wspólnotą Spółkę z o.o. raty (...)

 • mieszkam w pomieszczeniu gospodarczym

  Witam, coś nie daje mi spokoju a mianowicie sytuacja jest następująca: W budynku mojej mamy stała stara obora z korytarza jest do niej wejście, z (...)

 • Odszkodowanie od ubezpieczyciela administracji ...

  Witam serdecznie, chciałabym sie dowiedziec, czy jest mozliwosc uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela administracji budynku, a konkretnie: mieszkam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane