Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od polisy z USA

  o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zatem kwota uzyskana z tytułu polisy ubezpieczeniowej z USA nie będzie podlegała w Polsce opodatkowaniu, niezależnie od tego (...)

 • Spadek z USA a obowiązek podatkowy

  Czy należy płacić podatek od spadku (pieniądze) z USA? Zanim otrzymaliśmy czek, dostaliśmy informację, że podatek od tej kwoty został już zapłacony w USA. Wraz z (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  , że dana rodzina będzie wypłacane środki marnotrawiła i w związku z tym dokonać od razu zmiany formy wypłaty z pieniężnej na formę rzeczową lub opłacenie usług.  W związku (...)

 • Porada prawna na temat wysokosc alimentow od ojca z usa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wysokosc alimentow od ojca z usa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stałe zamieszkanie a wstąpienie w stosunek najmu

  i nie ma innego mieszkania poza mieszkaniem swojego ojca, gdzie była cały czas zameldowana i mieszkała od momentu przydziału mieszkania na rzecz jej ojca. Czy ma prawo do wstąpienia w (...)

 • Alimenty od ojca pracującego w USA

  ? Zgodnie z art. 135 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb osoby uprawnionej i od możliwości zarobkowych i majątkowych (...)

 • Właściwość sądu opiekuńczego

  Mój mąż złożył pozew przeciwko matce swoich dzieci o odebranie jej praw rodzicielskich w związku z nadużyciem przez nią władzy rodzicielskiej. Matka wyjechała z dziećmi na stałe do USA (...)

 • Wstrzymanie egzekucji komorniczej alimentów

  -małżonka wyjechała wraz z dziećmi bez zgody ojca z zamiarem pobytu stałego do USA, może stanowić podstawę do wstrzymania egzekucji tychże alimentów? Czy umowa ustna pomiędzy (...)

 • Błędy formalne w postanowieniu sądu

  wyjazd z dziećmi do USA bez wiedzy i zgody ojca). W związku z tym, iż obecne miejsce zamieszkania matki i dzieci jest w USA, Sąd Rejonowy w Gdyni postanowieniem z czerwca (...)

 • Becikowe dla dziecka

  te są przyznawane niezależnie od siebie, czyli, jeżeli spełnia się wszystkie warunki, można uzyskać świadczenie z trzech tytułów. Pierwszym z nich, jest jednorazowa zapomoga z (...)

 • Władza rodzicielska po śmierci jednego z rodziców

  . Jak formalnie wygląda status prawny dziecka 14-letniego, które od drugiego roku życia przebywa głównie z babcią a kontakt z ojcem jest minimalny (telefoniczny)? Jeżeli dobrze rozumiemy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Wysokosc alimentow

  Od czego zalezy wysokosc alimentow? Czy jest jakas gorna granica np. w [%] od dochodow? Jakie dochody sa brane pod uwage przy ustalaniu wysokosci alimentow: (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane