Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  satelitarną, nie zwolni nas to od konieczności zapłaty abonamentu RTV.     Kto nie musi płacić abonamentu Ustawa zwalnia od obowiązku zapłaty abonamentu osoby: zaliczane (...)

 • Abonament RTV: podwyżka opłat 2017

  satelitarną, nie zwolni nas to od konieczności zapłaty abonamentu RTV. Kto nie musi płacić abonamentu RTV? Zgodnie z ustawą niektórzy użytkownicy odbiorników radiowych (...)

 • Zwolnienie z abonamentu RTV

  artykule: Kto nie zapłaci abonamentu RTV. Zwrot zapłaconego z góry abonamentu Abonament uiszczony z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc przez osoby, które nabyły (...)

 • Porada prawna na temat wysokosc abonamentu rtv

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wysokosc abonamentu rtv, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

  osób zwolnionych na mocy ustawy, więcej informacji na ten temat w artykule: Kto nie zapłaci abonamentu?). Należy zwrócić uwagę na charakter prawny abonamentu RTV. Nie jest (...)

 • Emeryci zwolnieni z abonamentu RTV

  czasu, abonent może liczyć na zwrot dokonanej nadpłaty. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Zwolnienie z abonamentu RTV. abonament, TV, radio, opłata abonamentowa, emeryci, emerytura

 • Abonament radiowo-telewizyjny 2016

  abonamentu nie ma już żadnych. abonament RTV

 • Kto nie zapłaci abonamentu RTV

  : dowód osobisty, formularz zwolnienia z opłat za używanie odbiorników RTV (do pobrania na poczcie), oświadcznie o zwolnieniu z abonamentu RTV oraz dokumenty potwierdzające (...)

 • Podwyżka abonamentu RTV

  , który był inwalidą wojennym lub wojskowym. Możliwe jest ponadto umorzenie lub zapłacenie abonamentu w ratach. Dozwolone jest to w wyjątkowych sytuacjach, np. w związku ze zdarzeniem losowym (...)

 • Wniosek o umorzenie zaległego abonamentu RTV

  terminie 14 dni od dnia jego otrzymania. Poniżej znajduje się przykładowy wzór obrazujący jak napisać wniosek o umorzenie abonamentu RTV. Osoby, które zaprzestały opłacania abonamentu, (...)

 • Oświadczenie o zwolnieniu z abonamentu RTV

  Formularz zwolnienia z opłat za używanie odbiorników RTV dostępny w każdym urzędzie pocztowym, a także oświadczenie o posiadaniu uprawnień do zwolnienia z abonamentu RTV. Wzór (...)

 • Odpowiedzialność spadkobierców za abonament RTV

  Ojciec zmarł w lutym 2005 roku. Spadkobiercy nie złożyli rezygnacji z abonamentu RTV. W maju 2007 do zmarłego abonenta przyszło upomnienie z Wydziału Abonamentu Poczty Polskiej wzywające (...)

 • Przedawnienie abonamentu RTV

  zapłaty listem zwykłym. Czy opłaty abonamentowe za RTV ulegają przedawnieniu? Jeśli tak proszę o podstawę prawną. Odpowiadając na zadane pytanie, należy wskazać, że abonament RTV jest (...)

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  . lub 27. dnia jednostki Poczty Polskiej nie mogą naliczać odsetek za zwłokę w jej uiszczeniu.  Zob. też planowane zmiany:  Nie unikniesz abonamentu RTV! Szykuje się skuteczniejszy (...)

 • Nie unikniesz abonamentu RTV!

  obowiązywać? Zaproponowano, aby nowelizacja ustawy weszła w życie po miesiącu od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Czytaj więcej o projekcie: Szykuje się skuteczniejszy pobór abonamentu (...)

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  odbiornika) oraz okres przez jaki nie płaciliśmy i kwotę zadłużenia. We wniosku musimy również uzasadnić niepłacenie abonamentu. Ponadto należy do niego dołączyć dokumenty, które (...)

 • TK: Poczta ma wszystko, by skutecznie ściągać abonament

  Konstytucyjny. Zgodnie z wyrokiem Trybunału (K 24/08) art. 7 ustawy o opłatach abonamentowych, dotyczący egzekucji abonamentu RTV, nie narusza konstytucji. - Przepis ten daje Poczcie instrument (...)

 • Telewizja kablowa a abonament RTV

  kablowej. Opłata abonamentowa daje bowiem prawo do korzystania z danego odbiornika RTV, a nie do odbioru programów. Szersza informacja na temat opłat abonamentowych znajduje się w artykule: Abonament

 • Umorzenie abonamentu RTV

  ;wzór wniosku o umorzenie zaległego abonamentu RTV). Po otrzymaniu dokumentu stwierdzającego umorzenie zaległych opłat lub rozłożenie ich na raty, abonent jest zobowiązany do dostarczenia (...)

 • Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

  , telewizor, telewizja, abonament, odbiornik radiowy, telewizyjny, RTV, obowiązek

 • Opłacanie przez najemcę abonamentu RTV

  abonamentowych. Obowiązek opłacania abonamentu nie będzie w takiej sytuacji spoczywał na wynajmującym. W takiej sytuacji wynajmujący nie ma podstaw do obawiania się sankcji za nieuiszczanie abonamentu (...)

 • Opłacanie abonamentu telewizyjnego

  ;nie w tym samym gospodarstwie domowym lub w samochodzie stanowiącym ich własność. abonament, telewizja, opłata, opłacanie abonamentu, odbiornik, platforma cyfrowa,

 • KRRiT: abonament będziemy płacić z prądem

  -prawnik.pl KRRiT, abonament, abonament RTV, opłata abonamentowa, radio, telewizja, prąd, PIT, energia elektryczna, podatki

 • Sprzedaż mieszkania i nierozwiązana umowa RTV

  prosimy także o zapoznanie się z artykułem Opłaty abonamentowe za radio i telewizor abonamet, TV, RTV, radio, umowa, zmiana

 • Zwolnienie z płacenia abonamentu RTV

  zespół osób mieszkających i utrzymujących się wspólnie albo jedna osoba utrzymująca się samodzielnie. podatki, abonament, opłaty, RTV, zwolnienia podmiotowe od płacenia abonamentu, (...)

 • Korzystanie z prywatnego radia w pracy

  Czy słuchanie swojego prywatnego radia w miejscu pracy jest zabronione? Czy pracodawca może ponieść z tego powodu jakieś konsekwencje, jeżeli zakład nie posiada i nie opłaca abonamentu RTV? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane