Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  Rady Ministrów, uzgadnia wysokość kwot, o których mowa w Art. 5 ust. 1 i 2, oraz wysokość świadczeń rodzinnych, w terminie do dnia 15 czerwca danego roku kalendarzowego.3. Wysokość (...)

 • Zasiłek rodzinny: komu przysługuje?

  wysokość zasiłku rodzinnego? Od dnia 1 listopada 2012 roku wysokość miesięcznego zasiłku wynosi: 77,00 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia, 106,00 (...)

 • Zasiłek rodzinny zamiast świadczenia z FA

  zasiłku rodzinnego przysługują dodatki z tytułu: 1) urodzenia dziecka; 2) opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego; 3) samotnego wychowywania dziecka i utraty prawa do (...)

 • Opinia prawna na temat wysokość zasiłku rodzinnego 2011/2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wysokość zasiłku rodzinnego 2011/2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rodziny dostaną więcej

  dnia 14 sierpnia 2009 r. Nr 129, poz. 1058) rodziny mogą liczyć jedynie na wyższy zasiłek rodzinny oraz powiększone świadczenie pielęgnacyjne. Od 1 listopada wysokość zasiłku rodzinnego (...)

 • Dla kogo i jakie świadczenia rodzinne?

  pozarolniczej działalności gospodarczej.  Komu przysługuje zasiłek rodzinny? Prawo do zasiłku rodzinnego i dodatków do tego zasiłku przysługuje:   rodzicom, jednemu z rodziców (...)

 • Świadczenia rodzinne, czyli o tym, jak z nich korzystać w okresie przejściowym (od 1 września 2005 r.)

  postanowił, iż czas trwania okresu przejściowego to aż 16 miesięcy, a konkretnie od 1 maja 2004 r. do dnia 31 sierpnia 2005 r. W tym czasie wysokość miesięcznego zasiłku rodzinnego (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  dla bezrobotnych, tzn. ma możliwość pobierania tego zasiłku przez okres maksymalnie 3 miesięcy w państwie, w którym poszukuje pracy. Prawo do transferowania zasiłku dla bezrobotnych (...)

 • Jakie prawa i obowiązki posiada bezrobotny?

  świadczeń. Ile wynosi zasiłek wypłacany bezrobotnemu? Wysokość zasiłku wynosi 504,20 zł miesięcznie. Natomiast bezrobotnemu, którego okres uprawniający do zasiłku wynosi co najmniej (...)

 • Nowe regulacje dotyczące trybu przyznawania świadczeń rodzinnych

  postępowanie w sprawie o przyznanie zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego wszczyna się na podstawie wniosku o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego (...)

 • Co po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego?

  . Jedynym warunkiem jest spełnienie kryterium dochodowego uprawniającego do otrzymania zasiłku rodzinnego. Wysokość dodatku - 170 zł na dziecko (250 zł jeżeli jest ono niepełnosprawne). (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komu przysługuje zasiłek rodzinny

  Kto może się starać o zasiłek rodzinny? Przysługuje, jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 504zł lub 583 zł (jeżeli w rodzinie (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • zasiłek rodzinny 2010/2011

  Witam, chciałbym poznać kryteria dochodowe pozwalające otrzymać zasiłek rodzinny od września 2010. Z góry dziękuję. Zgodnie z ustawą kwoty maksymalnego (...)

 • Zasiłek Rodzinny

  Witam Mam takie pytanie syn moj 5.03.skonczyl 21 lat i w czerwcu 2004r konczy szkołe srednia do kwietnia wypłacał mi ZUS rodzinne bo jestem na rencje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane