Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  Rady Ministrów, uzgadnia wysokość kwot, o których mowa w Art. 5 ust. 1 i 2, oraz wysokość świadczeń rodzinnych, w terminie do dnia 15 czerwca danego roku kalendarzowego.3. Wysokość (...)

 • Kto może otrzymywać zasiłek rodzinny?

  jest przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do tego zasiłku. Jak wspomniano, zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli przeciętny miesięczny dochód rodziny w (...)

 • Dla kogo zasiłek rodzinny?

  rodzinnego Osoba, która ma prawo do zasiłku rodzinnego, np. spełnia kryterium dochodowe, może ubiegać się o następujące dodatki: dodatek z tytułu urodzenia dziecka, dodatek (...)

 • Porada prawna na temat wysokość zasiłku rodzinnego 2011/2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wysokość zasiłku rodzinnego 2011/2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasiłek rodzinny: komu przysługuje?

  wysokość zasiłku rodzinnego? Od dnia 1 listopada 2012 roku wysokość miesięcznego zasiłku wynosi: 77,00 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia, 106,00 (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  . W razie, gdy niewypłacenie zasiłku w całości bądź w części było następstwem błędu płatnika składek zobowiązanego do wypłaty zasiłku albo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, roszczenie (...)

 • Rodziny dostaną więcej

  dnia 14 sierpnia 2009 r. Nr 129, poz. 1058) rodziny mogą liczyć jedynie na wyższy zasiłek rodzinny oraz powiększone świadczenie pielęgnacyjne. Od 1 listopada wysokość zasiłku rodzinnego (...)

 • Dla kogo i jakie świadczenia rodzinne?

  pozarolniczej działalności gospodarczej.  Komu przysługuje zasiłek rodzinny? Prawo do zasiłku rodzinnego i dodatków do tego zasiłku przysługuje:   rodzicom, jednemu z rodziców (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  poinformować płatnika zasiłku o ustaniu zatrudnienia matki dziecka, jeżeli ustało ono w czasie pobierania przez ubezpieczonego ojca dziecka  zasiłku macierzyńskiego. Dokumentami do wypłaty (...)

 • Świadczenia rodzinne, czyli o tym, jak z nich korzystać w okresie przejściowym (od 1 września 2005 r.)

  postanowił, iż czas trwania okresu przejściowego to aż 16 miesięcy, a konkretnie od 1 maja 2004 r. do dnia 31 sierpnia 2005 r. W tym czasie wysokość miesięcznego zasiłku rodzinnego (...)

 • Ile wyniosą świadczenia rodzinne od 1 listopada 2018 r.?

  do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego – 100 zł, dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania: (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komu przysługuje zasiłek rodzinny

  Kto może się starać o zasiłek rodzinny? Przysługuje, jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 504zł lub 583 zł (jeżeli w rodzinie (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • zasiłek rodzinny 2010/2011

  Witam, chciałbym poznać kryteria dochodowe pozwalające otrzymać zasiłek rodzinny od września 2010. Z góry dziękuję. Zgodnie z ustawą kwoty maksymalnego (...)

 • Zasiłek Rodzinny

  Witam Mam takie pytanie syn moj 5.03.skonczyl 21 lat i w czerwcu 2004r konczy szkołe srednia do kwietnia wypłacał mi ZUS rodzinne bo jestem na rencje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane