Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odsetki za zwłokę w wypłacie zaległego wynagrodzenia - opinia prawna

  egzekwowania należnych odsetek za zwłokę należy wyjaśnić zasady obliczania wysokości tych odsetek.   Obliczanie odsetek ustawowych Zgodnie z at. 359 kodeksu cywilnego, odsetki (...)

 • Terminy zapłaty w transakcjach handlowych

  dni od daty otrzymania faktury od zamawiającego ). Czy postanowienie w umowie na wykonanie usług z oświadczeniem, że wykonawca nie będzie naliczał odsetek ustawowych w przypadku (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  kosztów operacji finansowych, w szczególności odsetek od pożyczek (kredytów) i prowizji, z wyłączeniem odsetek i prowizji naliczonych do dnia przekazania środka trwałego (...)

 • Opinia prawna na temat wysokość odsetek ustawowych od nieterminowych wpłat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wysokość odsetek ustawowych od nieterminowych wpłat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kasa mieszkaniowa sposobem na mieszkanie

  dokonywania jej zmian, a także sposobu obliczania odsetek i terminów dopisywania ich do stanu oszczędności,  wysokości opłaty manipulacyjnej od wpłat dokonywanych na rachunek oszczędnościowo-kredytowy

 • Odsetki w umowie pożyczki

  odsetek.? W umowie zastrzeżono odsetki kapitałowe oraz odsetki za opóźnienie. Wysokość odsetek kapitałowych nie została określona. Jeżeli wysokość odsetek nie jest (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 1 - 14)

  lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego opodatkowaniu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania, przejmujących majątek spółek (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  przypadku obniżenia lub zwrotu podatku od towarów i usług lub zwrotu podatku akcyzowego zgodnie z odrębnymi przepisami - naliczony podatek od towarów i usług lub zwrócony (...)

 • Rozliczenie z pracownikami za używanie pomieszczeń

  odsetek za zwłokę od nieterminowych wpłat należy zauważyć, iż zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do przychodów nie zalicza się (...)

 • Kara umowna a odsetki maksymalne

  maksymalne). Jeżeli wysokość odsetek wynikających z czynności prawnej przekracza wysokość odsetek maksymalnych, należą się odsetki maksymalne. Postanowienia umowne nie mogą (...)

 • Wyższe odsetki ustawowe

  Ile teraz wynoszą odsetki ustawowe?Od 15 grudnia 2008 r. wysokość odsetek ustawowych wynosi 13% w stosunku rocznym. Dotąd odsetki ustawe wynosiły 11,5 % w stosunku rocznym (od (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane